Eurostatas prognozuoja, kad iki 2100-ųjų Lietuvoje gyventojų sumažės trečdaliu – iki 1,78 mln. žmonių. Naujausiais surašymo duomenimis, Lietuvoje šiuo metu yra 2,81 mln. gyventojų.

„Žinių radijo” laidoje „Dienos klausimas” apie tai, kaip pasiekti, kad Lietuva neišnyktų ir joje būtų saugu gyventi, diskutavo socialinių mokslų centro vadovas prof. Boguslavas Gruževskis, Vilniaus universiteto Geomokslų instituto geografė prof. Dovilė Krupickaitė, verslininkas Robertas Dargis, Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos vadovas Raimondas Tamošauskas, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Justas Džiugelis.

LMP pirmininkas pažymėjo, kad Lietuvai dar yra kur stiebtis diegiant naujausius sprendimus pramonėje. Jo manymu, ateityje reikės mažiau darbo jėgos, todėl didžiausia problema yra nekvalifikuotų arba žemesnės kvalifikacijos darbuotojų migracija į aukštesnės kvalifikacijos darbus (perkvalifikavimo iššūkiai).

Kviečiame klausytis šios įdomios diskusijos pasekus nuorodą:

https://www.ziniuradijas.lt/laidos/dienos-klausimas/ar-po-simtmecio-lietuvoje-neliks-ne-2-milijonu?fbclid=IwAR0d1J0-nB1xFZowrnUJxsJxOQB2BzaQb3jf9FZ94jdszmhALPLc7k1Dg5g