Kovo 27–29 dienomis Reikjavike, Islandijoje, vyko Tarptautinės maisto pramonės ir giminingų šakų profesinių sąjungų federacijos (IUF) organizuojama žuvų ir jūros gėrybių auginimo, perdirbimo ir platinimo darbuotojų konferencija. Joje Lietuvos žuvies perdirbimo įmonių darbuotojams atstovavo Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkas Raimondas Tamošauskas bei Plungės „Viči grupės” profesinių sąjungų pirmininkė Vilma Kūrienė, kuri dalinasi įspūdžiais iš šio svarbaus renginio.

Anot V. Kūrienės, svarbiausias konferencijos tikslas buvo priimti sprendimus dėl IUF jūros gėrybių darbuotojų skyriaus įsteigimo, tačiau nemažas dėmesys skirtas ir situacijos skirtinguose regionuose aptarimui.

Pasak jos, problemos sektoriuje visame pasaulyje labai panašios: visos šalys susiduria su iššūkiais užtikrinant ekologišką produkciją bei mažinant taršą jūros gėrybių auginimo ir perdirbimo etapuose. Todėl renginyje daug kalbėta apie žuvininkystės ir akvakultūros pramonės situaciją bei taip vadinamosios „mėlynosios ekonomikos“, t. y.,  tvaraus jūrų aplinkos naudojimo perspektyvas.

„Konferencijoje palietėme ir saugių bei orių darbo vietų temą. Žuvų ir jūros gėrybių auginimo, perdirbimo ir platinimo įmonėse dažni darbuotojų išnaudojimo atvejai. Tiesa,  Europos šalyse situacija sektoriuje kiek geresnė, tačiau ir čia neapsieinama be pažeidimų,  ypač užtikrinant moterų darbuotojų teises“, – dalinasi Lietuvos atstovė.

Profesinių sąjungų atstovė sako, dar visai neseniai buvo pasigendama sistemiško ir tvirto šio pramonės sektoriaus atstovavimo, tačiau 2015 m., Osle vykusios IUF konferencijos metu buvo nuspręsta įsteigti IUF darbo grupę žuvies ir jūros gėrybių pramonės klausimais. Tąkart  iškeltas tikslas remti darbuotojus ir profesines sąjungas, kurie vienijasi visoje jūros gėrybių vertės grandinėje (vertės grandinė apima visus gamybos procesus bei etapus, iki tol, kol prekė pasiekia vartotoją).

“Ši darbo grupė teikia didelę pagalba organizacijoms telkiant profesines sąjungas tiek įmonių, tiek regiono, ar tarptautiniu mastu, dalyvaujant kolektyvinėse derybose, ginant sektoriaus darbuotojų teises, ypač skiriant dėmesį pažeidžiamų grupių darbuotojams – moterims, kurios uždirba mažiausiai, migrantams.

Taip pat sulaukiame šios darbo grupės paramos ir tarpininkavimo, kai reikia įtraukti žmogaus ir darbuotojų teises į įstatymus ar kitus teisės aktus, kovojant su neteisėta, nedeklaruojama ir nereglamentuojama žvejyba, perkeliant Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) konvencijų Nr. 87 ir Nr. 98 taikymą sektoriaus įmonėse”, – pasakoja V. Kūrienė ir priduria, kad šios abi konvencijos reglamentuoja asociacijų laisvės ir teisės jungtis į organizacijas apsaugą. Jos yra esminiai darnių, stabilių ir pažangių darbo santykių, kurie gali prisidėti prie tvaraus vystymosi, pagrindas.