Dešimtys milijonų darbuotojų visoje Indijoje lapkričio 26 d. prisijungė prie vienos dienos visuotinio streiko, priešindamiesi tik investuotojams palankioms ekonominėms reformoms bei taupymo priemonėms, kurias taiko Indijos ministro pirmininko Narendra Modi vadovaujama vyriausybė.

Didžiulė mobilizacija, į kurią, pasak organizatorių, įsitraukė daugiau nei 250 milijonų darbuotojų iš privataus ir viešojo sektoriaus yra puikus vienybės išraiškos pavyzdys bei parodo darbuotojų pasiryžimą kovoti su netinkamomis valdančiųjų priemonėmis, kurios paveikia jų darbo vietas, darbo užmokestį bei tuo pačiu gyvenimo sąlygas.  

Streikuotojų reikalavimuose buvo 7500 rupijų siekiantis grynųjų pinigų pervedimas per mėnesį visoms šeimoms, kurios uždirba mažiau nei pajamų mokesčio riba; prieš ūkininkus ir prieš darbininkus nukreiptų įstatymų panaikinimas; visuotinė socialinė apsauga; minimalus mėnesinis atlyginimas – 21 000 rupijų, indeksuojant visus darbuotojus, įskaitant sistemos darbuotojus; privaloma profesinių sąjungų registracija per 45 dienas nuo paraiškos pateikimo dienos; vyriausybės ir viešojo sektoriaus darbuotojų priverstinio priešlaikinio išėjimo į pensiją nutraukimas; visuomenės sveikatos priežiūra visiems;  6 procentai BVP skirti visuomenės sveikatai ir 5 procentai visuomenės švietimui.

Streiką paskelbė 10 centrinių profesinių sąjungų, įskaitant Indijos profesinių sąjungų centrą (CITU) ir Visos Indijos profesinių sąjungų kongresą (AITUC).

Nacionaliniame streike dalyvavo darbuotojai ir iš viešojo sektoriaus padalinių, įskaitant bankus, naftos perdirbimo gamyklas, plieno gamyklas, elektrines, anglies kasyklas ir gynybos įrenginių gamybos įmones, kurie reikalavo atšaukti Modi vyriausybės privatizavimo priemones.

Protesto mitingai vyko didžiuosiuose šalies miestuose ir miesteliuose, taip pat ir Delyje. Tai laikinai sustabdė įprastą gyvenimą: valstybiniai KSRTC autobusai nevažiavo, privatūs autobusai, rikšos ir taksi nevažiavo, valstybinės įstaigos ir pagrindinės įmonės buvo uždarytos. Streiko veiksmai taip pat sustabdė traukinių susisiekimo paslaugas, pastebėtas didelis kelių transporto priemonių judėjimo kritimas.

Profesinių sąjungų lyderiai išreiškė susirūpinimą, kad vyriausybė, pasinaudodama „Covid-19“ situacija, pasitelkė plataus masto represijas. Policija smurtinėmis priemonėmis bandė sustabdyti šimtus tūkstančių darbuotojų ir ūkininkų, kurie vyko į Delį taikiam protestui. Tačiau tai streikuojančiųjų nesulaikė.

 

Daugiau informacijos:

http://www.industriall-union.org/over-250-million-workers-join-national-strike-in-india?fbclid=IwAR0pK_aMCPziFWserhli3RIXQ7sVjqO7U4Il_1kwa_OUayUTKZc59n6lSI4