Viešbučių milžinas „Marriot“ Indonezijoje, Seminjake turistus kviečia „apsistoti rojuje“. Tačiau šio viešbučio darbuotojams ši vieta nei iš tolo neprimena rojaus.

Čia darbuotojai, kurie nori pasinaudoti pagrindinėmis savo teisėmis darbe, susiduria su dideliais rūpesčiais ir išnaudojimu.

Maždaug 40 proc. šio viešbučio darbuotojų dirba pagal terminuotas darbo sutartis, 12 val. pamainomis, nuolatos susidurdami su grėsme ir baime, jog jų sutartys nebus pratęsiamos ir už viršvalandžius negaudami jokių kompensacijų.

Šių metų sausį viešbučio darbuotojai pradėjo steigti profesinę sąjungą. Teisiškai  profesinė sąjunga buvo įregistruota sausio 31 d.

Profesinės sąjungos nariai iš karto tapo nuolatinio valdžios spaudimo aukomis. Juk terminuotos darbo sutartys puikus įrankis paraginti darbuotojus išstoti iš profesinės sąjungos.

Kovo 2 d. profesinės sąjungos pirmininkas Augus Sarwatama buvo nušalintas dėl absurdiškos priežasties, neva maža vidinė darbuotojų sąjunga daro žalą verslui.

Sutartis su profesinės sąjungos pirmininku buvo nutraukta liepos 31 d., taip darbuotojus paliekant be profesinės sąjungos pirmininko bei toliau nepripažįstant jų sąjungos, nepradedant  jokio derybų dėl kolektyvinės sutarties proceso.

Penkių žvaigždučių „Marriot“ viešbučio „rojaus“ formulė? 

Sunkus darbas, jokios profesinės sąjungos, neapmokami viršvalandžiai, jokių teisių savo darbuotojams.

SPAUSKITE ČIA NORĖDAMI IŠSIŲSTI MARRIOT  ŽINUTĘ, kurioje reikalaujama gerbti žmonių teises savo prabangiuose viešbučiuose ir imtis priemonių, kad būtų užtikrintas atleisto profesinės sąjungos pirmininko sugrąžinimas į pareigas bei visapusiška pagarba profesinei sąjungai „Marriot“ Bali-Seminyak viešbutyje.

 

IUF inf.