Prie Vyriausybės prieš Seime priimtą liberalizuotą Darbo kodeksą protestuojantys piliečiai sulaukia vis daugiau palaikymo. Prie judėjimo „Gyvenimas per brangus“ atstovų su palapinėmis prisijungė įvairios profesinės sąjungos, siučiami palaikymo laiškai. 

Pilietinės iniciatyvos organizatoriams viešą žinutę siunčia ir Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos (LMP) koordinatorius Klaipėdoje ir „Švyturio“ profsąjungos pirmininkas Raimondas Tamošauskas.

 

Sveiki visi,

Pakitę galios santykiai bei neoliberalizmo įsivyravimas šiandieninėje Lietuvoje iš principo reiškia, kad socialinio dialogo ir socialinės partnerystės retorika, vis dar dominuojanti profsąjunginiame judėjime, yra nebetinkama.
Negali būti socialinės partnerystės tarp darbdavių, vyriausybės ir darbo atstovų, jeigu profsąjungos neturi galios priversti korporacijas ir jas remiančias vyriausybes atsižvelgti į jų reikalavimus.

Mūsų neveiklumas ir abejingumas per dvidešimt penkis metus pagimdė dar neregėtą visuomenės interesų ignoravimą.

Tylėjimas ir pasyvumas nieko gero neduoda. Ir šiandieniniai įvykiai tai akivaizdžiai parodo.

Šiandien, kai Lietuvoje praktiškai sunaikinta pilietinė visuomenė, o darbuotojus ginančios organizacijos bijo imtis iniciatyvos ir veikia paklūsdamos absurdiškiems įstatymams, jūsų veikla yra kaip tyro oro gurkšnis mūsų suplėkusiai visuomenei.

Solidarizuojamės ir palaikome jūsų kovą.

 

Solidariai,

AB”Švyturys” profesinės sąjungos
komiteto pirmininkas
Raimondas Tamošauskas