Europos Sąjungoje galiojančius aplinkosaugos ir visuomenės sveikatos standartus gali pažeisti su JAV derinami kompromisai. Tokią informaciją paviešino „Greenpeace“. EFFAT čia taip pat neliko abejinga.

Greenpeace Netherlands“ nurodė gavusi klasifikuotų dokumentų, kuriuose kalbama apie maždaug du trečdalius derybose aptariamų sričių. „Nutekinti dokumentai patvirtina tai, ką sakome jau ilgą laiką: TTIP į patį politinių sprendimų centrą nukreips didžiąsias įmones, o tai būtų nuostolis aplinkosaugos ir visuomenės sveikatos sritims, – sako Europos Sąjungos „Greenpeace“ padalinio vadovas Jorgo Rissas. – Žinojome, kad ES pozicija ne kokia, dabar žinome, kad JAV pozicija dar blogesnė“.

Derybų įslaptinimo mastas paskatino baimes, kad JAV bendrovės nusižengs Europos Sąjungoje galiojančioms vartotojų apsaugos priemonėms bei sulaukė didelio organizacijų susidomėjimo, tarp jų ir EFFAT, kuri kartu su jai priklausančiomis organizacijomis džiaugiasi Greenpeace Nyderlanduose atliktu darbu.

EFFAT niekada nenustos reikalauti skaidrumo, kaip pirmo žingsnio, garantuojančio laisvą ir sąžiningą prekybą. EFFAT pasisako už teisingą ir sąžiningą pasaulio prekybą ir nepritars susitarimui, kuriame dirbantis žmogus traktuojamas, kaip sąnaudos veiksnys.

Milijonus darbuotojų atstovaujanti EFFAT prašo tvaraus susitarimo, kuris sukurtų darbo vietas ne tokias, kurios numatomos TTIP:  akivaizdus demokratijos perėjimas nuo žmogaus link stambaus verslo, kuris ne tik kenkia aplinkai, vartotojų apsaugai bet ir pažeidžia darbo teises.

Siekdami atskleisti sutarties poveikį užimtumui žemės ūkio ir maisto sektoriuose, EFFAT viešina dokumentą, kuriame analizuojamas TTIP vaidmuo dviejuose sektoriuose.

„Tik tada, kai bus skiriamas didelis dėmesys darbo žmogui, bus sukurta ir laisva bei sąžininga prekyba. Kas mato žmogų tik kaip tam tikrą sąnaudos vienetą, kaip tam tikrą išnaudojamą darbo jėgą, siekdami savo ekonominių tikslų – sulauks pasipriešinimo.

EFFAT dėkoja Greenpeace už gerą darbą ir ilgai kurtą skaidrumą. Dabar svarbiausia įvertinti turimus dokumentus, išanalizuoti jų poveikį užimtumui bei sektoriams, kuriems atstovauja EFFAT bei imtis būtinų veiksmų.“- teigiama EFFAT pranešime.

 

TTIP: Valstybės padėtis

 

EFFAT, LRT inf.