Šią savaitę didžiosios profesinės sąjungos atstovaujančios milijonus darbuotojų visame pasaulyje susitiks su Europos Sąjungos komisija derėtis dėl  teisės aktų, apsaugančių žvejus ir kitus darbuotojus žuvininkystės sektoriuje.

Susitikimas sutaps su Briuselyje vyksiančia pasauline žuvininkystės paroda.

Europos transporto darbuotojų federacija(ETF), Tarptautinė transporto darbuotojų federacija (ITF), Europos maisto, žemės ūkio ir turizmo profesinių sąjungų federacija (EFFAT), Tarptautinė maisto, žemės ūkio, viešbučių, restoranų, viešojo maitinimo, tabako profesinė sąjunga ir IUF nori matyti sukurtus konkrečius mechanizmus, užtikrinančius pagarbą darbo teisei įmonėse, kurių produktai yra importuojami į Europos Sąjungą.

ITF žuvininkystės skyriaus komiteto pirmininkas Johnny Hansen teigia: „Dabartinė ES geltonos kortelės sistema tik formaliai žiūri į šalies IUU (neteisėtus, nedeklaruojamus ir nereglamentuojamus) žvejybos pažeidimus. Mes žinome, kad būtų atsižvelgta į kartais ekstremalius darbo pažeidimus, nes ne kartą buvo įrodyta, kad tai yra susiję su IUU žvejyba. Ką mes norėtume pamatyti, tai  komisija objektyviai besiremianti darbo teise. Tai neatsitiks per naktį, bet mes turime padaryti tvirtą pradžią. „

IUF generalinis sekretorius Ron Oswald pabrėžia: „Barbariški žmogaus teisių pažeidimai žvejybos pramonėje atkreipė visuomenės dėmesį, tačiau tuo piknaudžiaujama ir toliau, nes įmonės nėra realiai spaudžiamos tarptautinių žmogaus teisių standartų. Efektyvūs mechanizmai privalo užtikrinti, kad įmonės, kurios savo produkciją eksportuoja į ES, gerbtų darbuotojų teises, derėtųsi su profesinėmis sąjungomis. Įmonės, kurios nesugeba to daryti, turi susidurti su tam tikromis pasekmėmis.

Plačiau skaitykite ČIA.

 

EFFAT inf.