Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus teritorinių darbo biržų Jaunimo darbo centrai susitarė bendradarbiauti įdarbinant jaunimą – nauja iniciatyva „Vasaros darbas. Palanga 2016“ kvies moksleivius ir studentus įsidarbinti Palangoje vasaros sezono metu. Šia iniciatyva siekiama kompleksinio sprendimo – sudaryti sąlygas jaunimui legaliai įsidarbinti ir  kartu patenkinti vis didėjančią darbo jėgos paklausą Palangoje sezono metu.

Darbdaviai jau kviečiami dalyvauti apklausoje dėl sezoninių darbuotojų poreikio, kokias laisvas darbo vietas jie galėtų pasiūlyti jaunimui, kokio amžiaus – pilnamečius ar  nepilnamečius – norėtų įdarbinti.

„Ne vienerius metus stebima tendencija, kad šiame kurorte vasarą ima trūkti darbo jėgos. Galbūt ir darbdaviai registruotų daugiau laisvų darbo vietų, jeigu būtų daugiau norinčių dirbti. Mes siekiame ne tik padėti įsidarbinti jaunimui, bet ir tuo pačiu patenkinti vietos darbdavių poreikius“, – pabrėžė šios akcijos iniciatorius, Klaipėdos teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro skyriaus  vedėjas Paulius Martinkėnas.

Moksleiviai ir studentai su galimybėmis dirbti Palangoje bus supažindinami Jaunimo darbo centruose ir įvairiuose renginiuose, o bendruose seminaruose su Valstybine darbo inspekcija bus pristatomi teisiniai legalaus darbo aspektai.

Iniciatyvoje dalyvaujančių Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus Jaunimo darbo centruose taip pat bus galima gauti informaciją apie gyvenimo sąlygas Palangoje, susisiekimo tarp regionų galimybes.

Kauno teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro skyriaus vedėja Karolina Pakarnaitė džiaugėsi šiuo susitarimu dėl jaunimo užimtumo vasarą: „Kauno regione yra daug norinčio dirbti, bet sezoninio darbo negaunančio jaunimo. Pastebime, kad tai lemia keletas priežasčių – vietos darbo rinkoje nėra sezoninio ar kurortinio pobūdžio darbų, o kai kuriems jaunuoliams tiesiog trūksta informacijos apie galimybes dirbti šalies kurortuose. Dabar mes pasiūlysime jiems ir darbo vietas, ir informaciją“.

Prie iniciatyvos kviečiami prisidėti ir socialiniai partneriai – gimnazijos, aukštojo mokslo įstaigos, Atviros Jaunimo erdvės, asocijuotos verslo struktūros ir kt. Susidomėję darbu vasarą jaunuoliai iš kitų Lietuvos teritorijų  kviečiami be jokių apribojimų tiesiogiai kreiptis į Palangos Jaunimo darbo centrą.

LDB inf.

 

 

Gerbiami Palangos miesto darbdaviai! Prašome aktyviai dalyvauti apklausoje ir nurodyti darbuotojų poreikį vasaros sezonu. Nuo jūsų aktyvumo priklauso moksleivių ir studentų užimtumas vasarą!

Palangos miesto darbdavių apklausa čia