Profesinės sąjungos kovoja prieš užsakomąsias verslo paslaugas ir darbo vietų naikinimą.

 

Airijos darbuotojai streikuoja prieš užsakomąsias paslaugas

Prieš apžvelgiant Airijoje susiklosčiusią situaciją, primename, kad užsąkomosios paslaugos – tai dalinis įmonės veiklos perdavimas išorinei organizacijai. Užsakomosios paslaugos įprastai sudaromos siekiant sumažinti išlaidas, deja, neretai darbuotojų sąskaita.

Kovo 3 d. IUF priklausančios profesinės sąjungos prisijungė prie SIPTU (Paslaugų promonės ir technikos profesinė sąjunga) ir drauge pradėjo neterminuotą streiką. To priežastis buvo ketinimas Mondelez Coolock šokolado fabrike esančias 17 darbo vietų iškeisti į užsakomąsias paslaugas. Profesinės sąjungos pasipiktino šiuo ketinimu ir ėmė kovoti už stabilių, pensiją užtikrinančių, darbo vietų išsaugojimą.

Nespėjus pasibaigti pirmajai streiko dienai, Darbo santykių komisija (WRC) paragino abejas šalis siekti susitarimo.

Šiuo metu profesinės sąjungos yra gavusios pasiūlymą, dėl kurio ketina balsuoti Generaliniame susitikime su profesinių sajungų nariais.

Balsavimo rezultatai paaiškės dviejų savaičių laikotarpyje.


BCTGM ragina JAV vartotojus tikrinti etiketes

IUF priklausanti Duonos, konditerijos, tabako ir grūdų frezavimo darbuotojų profesinė sąjunga (BCTGM) pradėjo naują kampaniją „Tikrink etiketę”! Ši iniciatyva tai dar viena kova prieš darbo vietų naikinimą Nabisco plantacijose Čikagoje (Plačiau apie tai).

„Tikrink etiketę” – tai švietimo kampanija, siekianti padėti vartotojams atpažinti Nabisco produktų etiketes ir prieš perkant produktą, suprasti, kuris iš mėgiamų Nabisco produktų gaminamas Amerikoje. Iniciatorių nuomone, paprastos etiketės pagalba, galima paskleisti labai stiprią žinutę, remiančią atsakingą ir sąžiningą darbą Amerikoje. BCTGM kviečia atsisakyti produktų, kurie pagaminti skurdžių algų ir nereguliuojamo darbo sąlygomis.

Nuotaikingą vaizdo įrašą, kaip atpažinti etiketes, galite rasti ČIA.

 

IUF inf.