Lenkijos profesinė sąjunga “Solidarumas” (NSZZ „Solidarność”) kreipėsi į vyriausybę ragindama uždrausti prekybos centrų bei kitų parduotuvių darbą išeiginėmis dienomis. Premjerei Beatai Šydlo (Beacie Szydło) buvo įteikta speciali peticija su kalendoriumi, kuriame pažymėtos dienos, kada neturėtų būti prekiaujama.

“Norime įtikinti ponią premjerę, kad toks sprendimas būtų teisingas, – kalba “Solidarumo” bankų ir prekybos sektoriaus vadovas Alfredas Bujara (nuotr.). „Dovanodami kalendorių mes norime jai priminti apie tuos darbuotojus, kuriems darbdavys nesuteikia galimybės pasirinkti ir per išeigines atskiria nuo šeimų,”- aiškina profsąjungos sumanymą A.Bujara.

Įdomu pastebėti, kad apie šią iniciatyvą palankiai atsiliepia net kelių Lenkijos prekybos tinklų vadovai. Profesinės sąjungos pasiūlymą jau paskelbė palaikantys tokios Lenkijoje žinomos kompanijos kaip Top Market, Minuta8 , taip pat keletas tinklo Społem parduotuvių.

Kai kurių prekybos firmų vadovų nuomone, ko gero, iš tiesų esą per daug laikyti atidarytas parduotuves visas septynias savaitės dienas.

Buvo išsakyta ir kitokių nuomonių. Siūloma prekybos išeiginėmis dienomis įstatymu neuždrausti, o nustatyti didesnius mokesčius toms parduotuvėms, kurios ir per išeigines dienas bus toliau atviros pirkėjams.

Diskusija šiuo klausimu įvyko susitikime su premjere, kuri, reaguodama į profsąjungos iniciatyvą, sukvietė specialų prekybininkų pasitarimą.

Profesinė sąjunga, argumentuodama, savo pasiūlymą priminė, jog daugelyje Europos Sąjungos šalių jau nebe pirmi metai veikia įstatymai, draudžiantys prekybą išeiginėmis bei šventinėmis dienomis, ir kad nė vienoje iš tų šalių, įvedus draudimus prekiauti per išeigines, nepastebėta jokių neigiamų pasekmių nei darbo rinkai, nei apskritai tų šalių ekonomikai.

 

Profsąjungų naujienos inf.