Spalio 2 d. Kaune vyko Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos Tarybos posėdis.

Posėdžio metu buvo aptarti klausimai dėl Darbo santykių ir valstybinio socialinio draudimo teisinio-administracinio modelio, pristatyti LR Trišalėje taryboje pasiekti susitarimai bei nesutarti klausimai, diskutuojama apie tai, kaip reikėtų elgtis dabar, kai projektas Trišalėje taryboje svarstyti baigtas, tačiau kai kurias – svarbiausiais klausimais – susitarimas, taip ir nebuvo rastas. Buvo sudarytas galimų veiksmų planas, kuris bus pateiktas Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai (LPSK).

LMP konsultantas darbo apmokėjimo ir socialiniais klausimais paaiškino dabartinę situaciją Valstybinio socialinio draudimo fondo taryboje, pristatė numatomus pakeitimus.

Nemažiau svarbus svarstytas klausimas buvo dėl ES transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės sutarties (TTIP) su JAV. Dar visai neseniai dalyvavęs ETUI mokymuose apie „REFIT, TTIP, TISA, CETA įtaka ES kompanijoms ir dirbančiųjų dalyvavimo strategijai“, Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos Klaipėdos regiono koordinatorius Raimondas Tamašauskas, tarybos nariams papasakojo apie tai, apie ką Lietuvoje nekalbama. Tai sulaukė didelės reakcijos ir diskusijų kaip reikėtų priešintis TTIP sutarčiai, kuri gali tapti tikru Trojos arkliu darbuotojams. Nutarta jungtis prie Stop TTIP aljanso.

Pabaigoje dėmesys buvo atkreiptas ir į jaunimo situaciją, diskutuojama dėl strategijos, kaip įtraukti jaunimą į profesinę sąjungą, sudėlioti ateities darbai. Kalbama apie padėtį įmonėse ir kt.

LMP.lt inf.