Profesijos pasirinkimas – vienas svarbiausių gyvenimo sprendimų. Darbinė veikla turi įtakos visoms kitoms gyvenimo sritims. Nenuostabu – juk darbe suaugęs žmogus praleidžia labai daug laiko.  Nesvarbu kokios profesijos atstovas esi, dirbadamas savo darbą, nusipelnei pagarbos. Todėl, jei darbe susiduriama su patyčiomis, tai nėra gerai ir reikalauja kuo skubesnių veiksmų.

 

Nustebsite sužinoję, kad būtent stresas sukelia pagrindines ligas, kuriomis susergame. Svarbu gebėti pasipriešinti streso darbe sukelėjams.

Pavyzdys iš užsienio: India: „Nevadink manęs kambaro berniuku!”- viešbučio tvarkytojai kovoja už pagarbą

Šešių viešbučių pietų Indijoje nariai prisijungė prie edukacinio seminaro “ Apsaugok mano darbo vietą”. Seminaras vyko Bengaluru mieste (Indija) rugpjūčio 7 – 8 dienomis. Seminaras buvo rengiamas, kaip IUF Pasaulinio namų ūkio kompanijos dalis.

Seminaro metu, kambarių tvarkytojai (-jos) pasidalino ne tik blogąja darbo praktika pabrėždami darbdavių kaltę dėl darbuotojų traumų ir ligų, bet taip pat kalbėjo apie pagarbos trūkumą kambarių tvarkytojams. Būtent tai darbuotojams sukuria nemalonią ir kenksmingą aplinką.

Kalbėdamas apie pagarbos svarbą, 24 metų kambarių valymo patirtį turintis profesinių sąjungų narys, teigė: “ Aš laimingas galėdamas būti kambarių tvarkytoju, tačiau jie visada mus vadina kambarių berniukais, o tai mano metuose priverčia mane susigėsti.”

Reaguodama į tai, konferencijos dalyviai sukūrė šūkį: “ Daugiau jokių kambarių berniukų!” ir pareikalavo kitaip įforminti šios pareigybės pavadinimą.

Būtent apie tai profesinė sąjungos parengė naujienlaiškius ir pakabino ant visų viešbučių skelbimo lentų. Lapkričio mėnesį planuojama pasaulinė akcija šiuo klausimu.

 O Jūs ar patiriate stresą darbe?

Nepamirškite, kad tokiu atveju svarbiausia netylėti, pasikalbėkite su darbdaviu, profesine sąjunga ar kitu darbuotojų atstovu, kas Jums sukelia stresą ir kaip panašių problemų išvengti ateityje.

Praktiniai patarimai darbuotojams kaip įveikti stresą dar.be ir jo priežastis.

 

 

 

IUF ir FACTS inf.