„Lietuvos žuvininkystės įmonės jau gali ruoštis lietuviškų žuvies produktų eksportui į Braziliją – Lietuva informuota apie gautą Brazilijos žemės ūkio, gyvūnų ir maisto ministerijos suteiktą leidimą įvežti lietuvišką žuvies produkciją“, – sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Pasak premjero, dėl šio leidimo derybos su atsakinga Brazilijos institucija užtruko beveik dvejus metus.
„Teigiamai vertinami Lietuvoje įdiegtos valstybinės maisto ir veterinarinės kontrolės sistemos efektyvumas, jos teikiamas lietuviškų žuvininkystės produktų saugos ir kokybės garantijos. Produktai atitinka Brazilijos reikalavimus. Sutvarkyti visi reikiami dokumentai, tad Lietuvos žuvies perdirbimo įmonės jau gali įgyvendinti savo plėtros planus į Braziliją. Tai dar vienas įrodymas, kad Vyriausybė ir atsakingos institucijos aktyviai dirba naujų rinkų atvėrimo klausimais ir sugeba duoti teigiamų rezultatų“, – sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Viešojoje erdvėje pasigirsta atskirų asmenų nuomonių, kurie teigia, kad naujų rinkų Lietuva iki šiol neatvėrė. Tokias kalbas premjeras vertina neigiamai ir mano, kad taip kalba žmonės, kurie suinteresuoti nieko nekeisti ir laikytis tos pačios eksporto krypties į Rusiją, nes taip patogiau.

„Tie, kurie kalba, kad Vyriausybė nieko nepadarė atveriant rinkas, tai daro tendencingai, ir visuomenei muilina akis, galbūt turėdami savų tikslų. Vien per pirmuosius tris šių metų mėnesius pavyko atverti duris jautienos ir jos produktų eksportui į Bosniją ir Hercegoviną. Kovo 2 d. gavome leidimą eksportuoti lietuviškus pieno produktus į Argentiną. Omano įmonių atstovai lankosi Lietuvoje ir derasi su atskiromis Lietuvos įmonėmis dėl lietuviškų maisto produktų įvežimo į Omaną. Visi suprantame, kad po sudėtingų derybų ir tikrinimo procedūrų šalys, atveriančios duris Lietuvos produkcijai, tikisi pačių lietuvių iniciatyvos. Valdžios institucijų darbas – pradėti procedūras ir jas užbaigti, atverti duris lietuviškoms įmonės, bet, siekiant užsitikrinti tęstinumą darbui naujoje rinkoje, verslininkai turi ir patys rodyti iniciatyvą. Džiaugiuosi, kad šalyje yra įmonių ir jų vadovų, kurie tą supranta ir patys aktyviai dirba, siekdami rinkų diversifikavimo“, – sako Ministras Pirmininkas.

LRV informacija