seminaras2.gif
2013 m. lapkričio 27 d.

seminaras2.gif

2013 m. lapkričio 19 – 20 dienomis Lisabonoje vyko Philip Morris Europos darbo tarybos rudens sesija. Šios sesijos metu dalis darbuotojų atstovų lankėsi Portugalijoje esančiame Philip Morris Tabaqueira fabrike, kur buvo supažindinti su fabriko istorija, gamybos ypatumais, darbo ir poilsio sąlygomis. Kiti darbuotojų atstovai vyko stebėti vietinių pardavimo vadybininkų kasdieninio darbo pardavimo vietose.


Šio susitikimo metu darbuotojų atstovai aptarė savo šalies darbo sąlygas, tendencijas, apžvelgė visiems rūpimą naujos tabako direktyvos klausimą. Atstovų diskusijos metu buvo priimta, kad visiems labiausiai rūpimi klausimai yra:
  • darbo ir poilsio laiko suderinamumas, daug darbuotojų priversti dirbti viršvalandžius ir net namuose po darbo;
  • didelis darbo krūvis ir jo sukeliamas stresas, kai kelių darbuotojų darbas perkeliamas vienam darbuotojui;
  • pamaininis darbas, kai tarp pamainų nėra užtikrinamas minimalus 11 val. poilsio reikalavimas, mat per šį laiką darbuotojai turi grįžti ir atvykti į darbą;
  • Europos sąjungos jaunimo nedarbas;
  • darbuotojų apmokymų svarba;
  • laikinų darbuotojų, dirbančių įmonėje sąlygos ir poreikis.

Darbuotojų atstovai išklausė Olandijoje atlikto pamaininio ir naktinio darbo tyrimo prezentaciją, kurios rezultatai rodo, kad naktinis darbas labai pažeidžia darbuotojų hormoninę pusiausvyrą, sukelia bioritmo sutrikimus, žmonės po pamaininio darbo nesugeba pailsėti ir atstatyti jėgas. Naktinės pamainos metu labai susilpnėja darbuotojų dėmesys, o tai padidina nelaimingų atsitikimų darbe riziką bei sumažina darbo kokybę ir našumą. Ypač atkreiptas dėmesys į vyresnio amžiaus darbuotojus, kurių organizmas tokiems pokyčiams labai jautrus. Tyrimas parodė, kad moterys, dirbančios naktį, labiau rizikuoja susirgti krūties vėžiu.


Susitikimo su vadovybe metu, Philip Morris Europos darbo tarybos atstovai išklausė vadovybės prezentacijas apie situaciją rinkoje, gamybos tikslų pasikeitimus ateinantiems metams ir tendencijas. Susipažino su 2013 metų darbuotojų apklausos rezultatais, įmonės demografine padėtimi ir iškylančiomis problemomis, laikinų darbuotojų statistika. Taip pat Philip Morris Europos darbo tarybos atstovai pristatė svarstytinus klausimus ir išklausė atsakymus į juos.

„Philip Morris – Lietuva” Klaipėdos fabriko darbuotojus atstovavo Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos narys Gediminas Uskovas.

LMP informacija