eurai1.jpg
2013 m. lapkričio 22 d.

eurai1.jpg

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su finansų ministru Rimantu Šadžiumi aptarė ekonominę ir finansinę šalies padėtį, kitų metų valstybės biudžeto formavimą, stabilesnio gyvenimo užtikrinimą žmonėms, kalbėjo, kaip suderinti finansinę drausmę su ekonomikos skatinimu ir strateginių projektų įgyvendinimu.

 
Pasak Prezidentės, svarbiausia, kad 2014 metų valstybės biudžetas būtų euro įvedimo ir socialiai orientuotas biudžetas. Tam, kad Lietuva atitiktų Mastrichto kriterijus, būtina išlaikyti žemesnį nei 3 proc. fiskalinį deficitą. Kol kas ekonominės prognozės yra pozityvios Lietuvai, tačiau 2014 metų biudžeto deficitas, pagal Europos Komisijos prognozes, yra artimas 3 proc., o tai kelia nerimą, ar jis tikrai bus suvaldytas.

„Ekonomikos augimas kitąmet leidžia Lietuvai turėti labiau subalansuotą biudžetą. Tačiau ar žmonės galės lengviau atsikvėpti, viskas priklauso nuo to, kaip Vyriausybė sugebės ne tik užtikrinti suplanuoto biudžeto surinkimą, bet ir kaip sumaniai, ir teisingai jį paskirstys”, – sako Prezidentė.

Prezidentės teigimu, ekonomikos atsigavimo rezultatus turi pajusti mažiausias pajamas gaunantys žmonės. Jeigu randama lėšų didžiausių algų atstatymui, tai turi būti tesėtas pažadas ir pensininkams – parengtas pensijų kompensavimo mechanizmas bei aiškiai informuota, kada pensininkams bus grąžinti pinigai. Taip pat Prezidentė ragina Vyriausybę kitą savaitę tikslinant biudžetą rasti galimybių pasirūpinti mažiausius atlyginimus gaunančiais kultūros ir socialiniais darbuotojai.

Įskaitant Europos Sąjungos paramą 2014 metais valstybės biudžete numatoma 25,8 mlrd. litų pajamų ir 26,69 mlrd. litų išlaidų.