statistikai.jpg
2013 m. lapkričio 21 d.

statistikai.jpg

2013 m. spalio 24 – lapkričio 4  dienomis atliktų „Baltijos tyrimų” duomenimis, 39 procentai apklaustųjų piliečių pasitikėjo profesinėmis sąjungomis ir 37 proc. nepasitikėjo. Prieš mėnesį atliktos apklausos duomenys buvo prastesni: 36 proc. respondentų darbuotojų atstovėmis pasitikėjo ir 41 proc. jų nepasitikėjo.


Tarp 21 reitingų lentelėje įrašytos institucijos profsąjungos užėmė 16-tą vietą, t.y. smuko vienu punktu žemyn.

Prasčiau už profesines sąjungas vertinamos tik penkios institucijos. Tai muitinės, prokuratūra, teismai, komerciniai bankai ir Seimas. Vyriausybė yra 14-je vietoje.

Palankiausiai apie  profesines sąjungas piliečiai mąstė metų pradžioje.  Šių metų vasario 1-9 dienomis atliktų „Baltijos tyrimų” duomenimis, 42 procentai apklaustųjų piliečių pasitikėjo profesinėmis, sąjungomis ir 34 proc. Nepasitikėjo, o prie  mums nepalankiausių mėnesių kol kas priskirtini rugsėjis ir balandis.

Nors per pastaruosius 3-4 metus profesinių sąjungų reitingai apskritai imant blogėjo, vis dėlto šis įvaizdžio blogėjimas nėra nuoseklus. Darbuotojų atstovų reitingai vos ne kas mėnesį „kontrastuoja”, galima sakyti, kaitosi „švytuoklės principu“,  tačiau neperžengia 42 proc. „simpatikų“ ir 42 proc. kritikų ribų.

Palyginus su 2011 metais, 2012 metais profesines sąjungas visuomenė vertino kiek palankiau: tais metais vidutinis palankiai vertinusiųjų („pasitikinčiųjų”) respondentų procentas vidutiniškai sudarė 38,6. O 2011 metais profsąjungas palankiai vertino kiek mažiau – apie 38 proc. apklaustųjų.