telefonai.jpg
2013 m. gegužės 28 d.

telefonai.jpg

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Vilniaus AVMI) informuoja, kad po sėkmingo tarptautinio tyrimo pavyko nustatyti Baltarusijos ir Švedijos pilietį, kuris Lietuvoje prekiavo mobiliaisiais telefonais, bet nemokėjo pridėtinės vertės mokesčio (PVM). Jam apskaičiuota beveik 8 mln. Lt PVM,  baudų ir delspinigių.

Vilniaus AVMI, gavusi informacijos iš Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos valstybių teisėsaugos pareigūnų, atliko patikrinimą ir nustatė, kad Švedijoje gyvenantis asmuo per užsienyje veikiančias įmones 2009 m. iš įvairių ES šalių įsigijo ir į Lietuvą įvežė beveik 50 tūkst. įvairių modelių mobiliųjų telefono aparatų, kurių bendra vertė siekė kiek daugiau nei 16 mln. Lt.

Išsiaiškinta, kad minėtas asmuo 2009 m. Lietuvoje per tarpininkus (fizinius asmenis) pardavė per 30 tūkst. mobiliųjų telefonų už daugiau nei 9 mln. Lt. Deja, buhalteriniuose dokumentuose nėra duomenų apie likusius importuotus  telefonus.   

Vilniaus AVMI specialistų tyrimas patvirtino, kad Baltarusijos ir Švedijos pilietybę turintis asmuo nuolat įsigydavo mobiliųjų telefonų įvairiose Europos Sąjungos šalyse, gabeno juos į Lietuvą ir čia ieškojo galimybių parduoti, t. y. tyrė rinką, telefonus reklamavo interneto svetainėse, priimdavo užsakymus, organizuodavo prekių pristatymą į siuntų tarnybas ir pan. Ši veikla buvo vykdoma nuosekliai ir sistemingai, tad visi požymiai liudija, kad ji buvo tęstinė, o tikslas – turėti ekonominės naudos. Mokesčių specialistai nustatė, kad ši veikla atitiko Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo nurodytus ekonominės veiklos požymius, todėl verslininkui atsirado prievolė mokėti  PVM ir registruotis PVM mokėtoju.

Ši švedų verslininko ekonominė veikla – mobiliųjų telefonų įsigijimas iš įvairių ES šalių juridinių asmenų, įvežimas į Lietuvą ir prekyba jais – valstybės biudžetui kainavo daugiau nei 4,7 mln. Lt PVM (daugiau kaip 3,2 mln. Lt PVM apskaičiuota nuo iš kitos valstybės narės įsigytų prekių ir 1,5 mln. Lt už 31 tūkst. parduotų telefonų Lietuvoje). Verslininkas iš viso turės sumokėti beveik 8 mln. Lt PVM, baudų ir delspinigių  (be paskaičiuoto PVM, teks sumokėti ir daugiau nei 1,7 mln. delspinigių bei 1,4 mln. Lt  baudą).

VMI informacija