2012 m. birželio 7 d.
Šiandien, birželio 7 d., perskaitytame metiniame pranešime LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė daug dėmesio skyrė ir socialinės politikos klausimams. Konstatuojama, kad dėl uždelstų reformų ir padarytų klaidų šalyje daugėja socialiai pažeidžiamų žmonių. Todėl socialinė politika ir toliau reikalauja sutarimo, tačiau pasiūlymai pasirodė tik prieš mėnesį, Vyriausybės kadencijai einant į pabaigą. 


Socialinė politika – labiausiai politinių vėjų blaškoma sritis. Ekonominė krizė dar labiau išryškino jos ydas, tačiau neprivertė susitarti dėl valstybės paramos skyrimo principų. Diskusija, kas jos labiau vertas – mamos, senoliai ar jaunimas – priėjo akligatvį. Todėl Prezidentė siūlo verčiau sutarti, kad, pirma, turi būti skatinamas darbas, o ne pašalpas, antra, paramą skiriama tiems, kam, labiausiai jos reikia, o ne tiems, kas ja akivaizdžiai piktnaudžiauja. 

Taip pat pastebėta, kad visos partijos ir vyriausybės verslo, ypač smulkiojo ir vidutinio, skatinimą skelbia savo prioritetu. Iniciatyvūs šalies žmonės vien pernai įkūrė dešimt tūkstančių naujų smulkiojo verslo įmonių. Tačiau verslo saulėtekius vis keičia saulėlydžiai. Priežastis ta pati – nėra aiškaus sutarimo, todėl remiama abstrakti verslo sąvoką. O reikėtų remti konkurencingą verslą. Tokį, kuris turi potencijos steigti darbo vietas, kurti nacionalinį produktą ir integruotis į užsienio rinkas.

Apžvelgdama ir kitas Lietuvos aktualijas, Prezidentė ragina susitarti dėl esminių darbų, nejudinamų kairės ir dešinės švytuoklės – pareigos atsakingai elgtis su savo šalies finansais, stiprinti ekonomiką per verslo skatinimą ir savarankišką energetiką bei siekti, kad Lietuva būtų skaidri, solidari ir pažangi šalis. Kad nepraskolintų savo vaikų gyvenimo, kad korupcija nekištų pagalių į ratus. 

Visą pranešimą galima rasti
ČIA

Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos informacija