2012 m. birželio 7 d.
Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga palaiko Bermudų KFC (Kentucky Fried Chicken) darbuotojus, kurie prašo tarptautinės paramos kovoje, siekiant atremti profesinės sąjungos ardymą greito maisto grandinėje KFC. Siekdama vienašališkai diktuoti sąlygas darbuotojams, kompanija siekia apeiti profesinę sąjungą, vyriausybės arbitražą bei pačią kolektyvinių derybų sistemą.


Praėjusių metų rudenį, profesinei sąjungai atsisakius sutikti su darbo sąlygų bloginimu ir deryboms patekus į aklavietę, KFC paskelbė skirsianti savo dėmesį tam, kad kolektyvinė sutartis būtų nutraukta, nepaisant to, kad darbuotojai toliau nori būti atstovaujami profesinės sąjungos BIU. Užvirė ginčas ir šių metų gegužę vyriausybė perdavė bylą nagrinėjimui arbitraže. Laukiant sprendimo, gegužės 18 d. KFC Bermudai informavo darbuotojus, kad nuo šiol verslą vykdys su nauju vardu – Kentucky Fried Chicken Operations, KFCO ir darbuotojai arba turi savanoriškai atsisakyti kolektyvinių derybų teisių, pasirašydami specialų dokumentą, arba išeiti iš darbo. Vyriausybei arogantiškai buvo pasakyta, kad įmonė neatsisako planų vienašališkai nustatinėti darbo sąlygas ar įdarbinti žmones naujoje įmonėje nelaukiant arbitražo sprendimo.

Tarptautinė bendruomenė ragina kompanijos administraciją atnaujinti derybas su BIU profesine sąjunga ir išspręsti šį ginčą.
Išreikšti palaikymą KFC Bermuda darbuotojams galite ČIA

versta iš www.iuf.org