Image
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
2012 m. balandžio 26 d.
Po balandžio 24 d. vykusio LR Trišalės tarybos posėdžio viešojoje erdvėje vėl pasigirdo diskusijos minimalios mėnesinės algos didinimo klausimu. LR Vyriausybės puslapyje pateiktame „Žinių radijo” interviu Premjeras teigia, kad minimalios algos parametras yra pernelyg sureikšminamas. Pats verslas turi galvoti, kaip išsaugoti kvalifikuotus darbuotojus ir kaip jais pasirūpinti. Be to ministras pirmininkas pateikia tam tikrą sąlygą Trišalei tarybai, profesinėms sąjungoms – pritarti didesniam darbo santykių liberalizavimui. Anot a. Kubiliaus, lankstesni darbo santykiai sudarytų galimybes verslui efektyviau reaguoti į besikeičiančią rinką. Šiandieninėje Lietuvoje, esant lankstesniems darbo santykiams, verslas galėtų kurti daugiau naujų darbo vietų.

Jeigu darbo santykių lankstumu verslui būtų sukurta daugiau galimybių efektyviai dirbti, sukurti daugiau darbo vietų, sėkmingai konkuruoti pasaulio rinkose, tai ir verslas turėtų daugiau galimybių mokėti didesnę minimalią algą.

www.delfi.lt rašo, kad LR Prezidentė po apsilankymo aukštųjų technologijų įmonėje „Ekspla” pareiškė, jog yra visos galimybės minimalią mėnesio algą (MMA) kelti šimtu litų, iki 900 Lt. D. Grybauskaitės teigimu, prielaidas MMA didinimui sudaro nuoseklus šalies ekonomikos augimas, ir valstybė gali minimalią algą didinti ne 50, o 100 Lt.


Tuo tarpu DELFI konferencijoje apsilankiusi „Danske“ banko vyresnioji analitikė Baltijos šalims Violeta Klyvienė pripažino, kad su dabartiniu minimaliu atlyginimu oriai išgyventi sunku: „Vargu, ar MMA bent jau artimiausiu metu užtikrins orų pragyvenimo lygį”.

Daugiau skaitykite
http://verslas.delfi.lt/business/vklyviene-oraus-gyvenimo-minimali-alga-greitu-metu-nezades.d?id=58578133
http://verslas.delfi.lt/business/dgrybauskaite-minimalia-alga-galima-kelti-iki-900-lt.d?id=58583041
http://www.lrv.lt/lt/naujienos/?nid=10431

parengta pagal www.delfi.lt bei www.lrv.lt