2011 m. spalio 12 d.
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) valdyba nutarė sukviesti pasitarti visų šalyje veikiančių profesinių sąjungų atstovus. Pasak LPSK generalinės sekretorės Janinos Matuizienės, šiai iniciatyvai pritarė ir Koordinacinis centras (į kurį, kaip žinoma, dar įeina ir Lietuvos darbo federacija bei LPS „Solidarumas“).

Jau siuntinėjami kvietimai, kuriuose nurodoma tiksli susitikimo data ir vieta: 2011 spalio 17 d., 13 val., Vilnius, J.Jasinskio 9 (LPSK būstinė). Pasak J.Matuizienės, tikimasi, kad į susitikimą atvyks apie 60 profsąjungų atstovų.

Tokia darbuotojų organizacijų „visuotinė mobilizacija“ inicijuojama dėl to, jog Vyriausybė rengiasi smarkiai liberalizuoti Darbo kodeksą; būtina telkti jėgas tolesnei kovai dėl minimalios mėnesio algos kėlimo. Susitikime bus kalbama ir apie galimą masiškos protesto akcijos rengimą. Manoma, kad ją būtų galima surengti lapkričio pabaigoje-gruodžio pradžioje.

Apie valdžios bei darbdavių agresyvius ketinimus „susitvarkyti“ darbo įstatymus vienpusiškai rūpinantis tik pelno siekimo interesais liudija valdžios bei darbdavių teikiami projektai, ypač siūlomos Darbo kodekso pataisos. PN šaltinių teigimu, vykstant pirmiesiems pataisų svarstymams visiškai ignoruojamas profsąjungų atstovų balsas, jų siūlymai į pataisų projektą neįtraukiami.

Gavusi susipažinti siūlomų Darbo kodekso pataisų lentelę vienos didelės įmonės profesinės sąjungos vadovė PN atsiuntė tokį pasipiktinimu trykštantį inpulsyvų laišką:

Gerbiamieji, gal tai balandžio 1-ai skirtas pokštas arba dar likusių Lietuvoje darbuotojų genocidas. Kodėl tyliai viskas vyksta? Nebent tai kažkieno rašliava, čia nėra net ko svarstyti?

Jei drįstama tai parašyti, reikėtų balsu rėkti.“

Spalio 17 d. numatomame sukviesti šalies profsąjungų forume, PN žiniomis, gali būti tariamasi ir dėl ir protesto akcijos datos, kurioje profesinės sąjungos pakviestų dalyvauti ir visus visuomeninius judėjimus bei partijas, pradedant pensininkų organizacijomis, baigiant iki šiol kai kurių profesinių sąjungų atsainiai ignoruotu Socialistiniu liaudies frontu.

(R.M-P.J.S.)

www.lprofsajungos.lt