2011 m. birželio 3 d.
2011m. birželio 3d. 12val., Lietuvos profesinių sąjungų koordinacinio centro sprendimu, „Dėl MMA didinimo ir smulkiųjų verslininkų bei LR Vyriausybės politikos darbuotojų atžvilgiu“, piketai vyks Kėdainiuose, Mažeikiuose, Šiauliuose, Ukmergėje.

Profesinės sąjungos kategoriškai prieštarauja minimalios mėnesio algos (MMA) didinimo atidėliojimui, nes yra įsitikinusios, jog minimalią mėnesio algą būtina didinti, todėl tęsia protesto akcijas ne tik prie darbdavių organizacijų, bet ir prie Lietuvos miestų savivaldybių:

Kėdainių rajono profesinių sąjungų  centras – prie miesto savivaldybės.

(kontaktinis asmuo pirmininkė Vida Liutkevičienė  tel. 8 673 94857).

Šiaulių profesinių sąjungų susivienijimas – prie miesto savivaldybės.

(kontaktinis asmuo pirmininkė Rasa Jasmontienė tel.8 688 52590).

Ukmergės rajono profesinių sąjungų bendrija – prie miesto savivaldybės.

(kontaktinis asmuo pirmininkas Vincentas Banikonis tel. 8 673 85692).

 

Primename, kad 2011m. birželio 2d., Kauno miesto regiono centras surengė piketą prie Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų, Panevėžio profesinių sąjungų centras piketavo prie miesto savivaldybės, Radviliškio regiono profesinių sąjungų centras piketą surengė prie  miesto savivaldybės, Utenos rajono profesinių sąjungų centro piketuotojai trijose vietose: prie miesto savivaldybės bei prie Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų Utenos filialo ir prie vienos iš Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos įmonių UAB „Utenos gelžbetonis“.

Infliacija didėja grėsmingais tempais, auga prekių ir paslaugų kainos, o gyventojų pajamos akivaizdžiai nuvertėjusios, todėl kitos perkamosios galios alternatyvos, nei minimalios mėnesio algos (MMA) didinimas – nėra, tai vienas iš svarbiausių būdų realiai gerinti savo piliečių gyvenimo kokybę.

Primename, kad kovo pabaigoje profesinės sąjungos jau piketavo prie LR Vyriausybės, ministerijų, darbdavių organizacijų, atkreipdamos dėmesį į akivaizdžius faktus – Lietuva pagal valstybės nustatytą minimalų atlyginimą, ir pagal perkamosios galios standartą – 25-a iš 27 ES valstybių. Skurdo riba Lietuvoje 1095 litai, o minimali alga 800 litų (neatskaičius mokesčių), todėl darbdavių teisinimasis neva minimalios mėnesio algos (MMA) didinimas labai pakenktų smulkiajam verslui (nors realiai daugelis įmonių dirba pelningai), neįtikina.

Didėjant paslaugų, prekių kainoms, brangstant pragyvenimo lygiui – didėja skurstančių žmonių skaičius (40.3 procento Lietuvos gyventojų pajamos atsidūrė žemiau skurdo ribos), o  tuo pat metu verslas po krizės atsigauna, todėl Lietuvos profesinių sąjungų koordinacinis centras įsitikinęs, kad minimalią mėnesio algą didinti būtina.


Lietuvos profesinių sąjungų koordinacinis centras

www.lpsk.lt