LIETUVOS MAISTININKŲ PROFESINĖS SĄJUNGOS

Metinė ataskaitinė konferencija   

2008m. gegužė 30d.

Palanga 

K R E I P I M A S I S

Dėl prekybos tinklų piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi

 
 
 

      Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos metinės konferencijos delegatai remia LR Seimo Ekonomikos komiteto pastangas siekiant apriboti didžiųjų prekybos tinklų piktnaudžiavimą dominuojančia padėtimi ir ragina ruošiamuose „Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo“ ir „Konkurencijos“  įstatymuose numatyti griežtus atsiskaitymo su gamintojais terminus už pateiktą produkciją, viršutines maržų ribas atskiriems produktams, nes tai turi tiesiogines įtakos į maisto pramonės darbuotojų darbo užmokestį ir kitas galimas socialines garantijas kolektyvinėse sutartyse.  

      Siūlome LR Vyriausybei pavesti Konkurencijos tarybai reguliariai skelbti vartotojams maisto produktų mažmeninių kainų struktūrą ir jos pokyčius.  

      Manome, kad būtina priimti ir LR Darbo kodekso 162 str. 2 str. pataisas konkrečiai apibrėžiant kokie darbai būtini darbuotojams aptarnauti per šventines dienas. Tai pagerintų prekybos centruose dirbančių moterų darbo sąlygas ir jų šeimų gyvenimo kokybę. 

      Konferencija ragina prekybos tinklų vadovus sudaryti sąlygas steigtis profesinėms sąjungoms, nes tik socialinis dialogas ir kolektyvinės sutartys gali užtikrinti įmonėje socialinę taiką ir leisti kartu su darbuotojais siekti  geriausių įmonės rezultatų.  
 
 

Profesinės sąjungos pirmininkė                                           Gražina Gruzdienė