Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga išsiuntė palaikymo žinutę kolegoms iš Sakartvelo žemės ūkio, prekybos ir pramonės darbuotojų profesinės sąjungos (GACIWU), kurie šiomis dienomis protesto akcijose kovoja prieš rengiamą drakonišką įstatymo projektą, vadinamą „Rusijos įstatymu“: baiminamasi, kad jį priėmus bus suduotas stiprus smūgis demokratijai ir paralyžiuota profesinių sąjungų bei pilietinės visuomenės organizacijų veikla.
„Neabejotina, kad toks įstatymas pakenktų demokratijai ir trukdytų efektyviam profesinių sąjungų ir kitų asociacijų funkcionavimui, o tai prieštarauja demokratinėms vertybėms ir pagrindinėms žmogaus teisėms”, – pažymima LPM laiške kolegoms iš GACIWU.
„Esant jautriai geopolitinei situacijai ir artėjant šalies parlamento rinkimams, labai svarbu parodyti, kad Sakartvelo piliečiai yra sąmoningi ir neabejingi savo laisvių suvaržymui. Žinome, kad Jūsų kova nėra ir nebus lengva, todėl siunčiame solidarumo žinią ir linkime pergalės”, – priduriama laiške.
Primename, kad pagal siūlomą įstatymo projektą NVO, pilietinių teisių grupės ir žiniasklaidos organizacijos privalės registruotis kaip „užsienio agentai“, jei daugiau kaip 20 proc. jų finansavimo gaunama iš užsienio. Protestuotojai baiminasi, kad įstatymas gali būti panaudotas opozicijai sutriuškinti prieš 2024 m.spalio 26 d. vyksiančius Parlamento rinkimus.