2025 metais minimali mėnesio alga (MMA) turėtų viršyti 1000 eurų. Profsąjungos norėtų, kad ji sudarytų 1070 eurų. Darbdaviai įspėja, kad dėl MMA augimo kai kurios įmonės bus priverstos bankrutuoti. Tiksli minimalios algos suma paaiškės tik po Trišalės tarybos derybų. Ar šiemet galėsime džiaugtis ekonomikos ir algų augimu? Kiek didės MMA?
„Žinių radijo” laidoje diskutuoja: Lietuvos maistininkų profsąjungos pirmininkas Raimondas Tamošauskas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius, SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas, socialinės apsaugos ir darbo viceministras Vytautas Šilinskas.
R. Tamošausko nuomone, MMA siekti 1000 EUR turėtų jau šiemet ir nuolat didėti, vadovaujantis esama formule. Dar daugiau – jis teigia, kad darbdaviai darbuotojams turėtų mokėti tokias lagas, iš kurių jie galėtų nuspirkti savo pagamintos produkcijos.
„Ko vertas toks darbas, jei, tarkime, picerijos darbuotojas neišgali sau nusipirikti picos?”, – retoriškai klausia LMP pirmininkas ir priduria, kad įmonės, kurios gali darbuotojams mokėti tik MMA, turėtų užsidaryti.
Kviečiame klausytis laidos įrašo: