Antradienį Belgijos La Hulpe mieste vyko aukščiausiojo lygio susitikimas dėl Europos socialinių teisių ramsčio. Susitikimo dalyviai atnaujino savo įsipareigojimą toliau siekti socialinės ir ekonominės pažangos, derinant didesnį konkurencingumą ir produktyvumą su lygiomis galimybėmis, skatinant kokybiškesnes darbo vietas ir sąžiningas darbo sąlygas, mažinant skurdą ir nelygybę ir užtikrinant sąžiningą perėjimą prie neutralumo klimatui.

Visos valstybės narės, išskyrus Švediją ir Austriją, pritarė La Hulpe deklaracijai. Pastaruoju metu didėjant verslo bendruomenės spaudimui dėl ES darbo rinkos ir socialinių priemonių, darbdavių asociacija „Business Europe“ taip pat nepritarė La Hulpe deklaracijai dėl būsimos ES darbo ir socialinės darbotvarkės, dėl kurios buvo deramasi kelis mėnesius.

La Hulpe deklaraciją pasirašė Europos profesinių sąjungų konfederacija, ES institucijos, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas, verslo grupės „SME United“ ir „SGIEurope“.

Europos Parlamento narė iš Žaliųjų frakcijos Katrin Langensiepen teigė: „ES nebegali sau leisti ignoruoti daugelio žmonių gyvenimo realybės ir socialinę politiką laikyti šalutiniu klausimu. Padėtis yra rimta. Jei nenorime prarasti ES populistinėms jėgoms, turime pagaliau žengti žingsnį socialinės Europos sąjungos link. ES piliečiai turi matyti, kad ES turi jų užnugarį.“

Tačiau darbo rinka ir socialinė politika Europos lygmeniu yra sudėtingas klausimas. Kompetencijos šioje srityje čia daugiausia priklauso valstybėms narėms. Tačiau per pastaruosius penkerius metus Komisija ėmėsi nemažai socialinės krypties iniciatyvų, pavyzdžiui, direktyva dėl minimalaus darbo užmokesčio arba direktyva dėl darbo platformose. Atsižvelgdami į daugybę krizių ir stiprėjantį dešinįjį populizmą, daugelis politikų suprato, kad ES turi siekti pažangos ir socialinėje srityje.

„Esame tvirtai apsisprendę siekti socialinės Europos, siekdami kurti socialinę ir ekonominę pažangą, užtikrinti lygias galimybes visiems, kokybiškas darbo vietas ir sąžiningas darbo sąlygas, mažinti skurdą ir nelygybę bei skatinti teisingą ir sąžiningą perėjimą prie neutralumo klimatui“ – teigiame deklaracijoje.

La Hulpe deklaracijoje taip pat numatytos šios svarbios priemonės:

  • Darbuotojų pajamų augimas stiprinant kolektyvines derybas, taip pat atnaujinant viešųjų pirkimų direktyvą, siekiant užtikrinti, kad viešaisiais pirkimais būtų skatinamos kolektyvinės derybos ir geros darbo sąlygos.
  • Daugiau kompetencijų Europos darbo institucijai.
  • Darbo sąlygų pritaikymas skaitmeniniam amžiui, užtikrinant pagarbą teisei atsijungti ir dirbtinio intelekto apribojimus daryti sprendimus.
  • Nulinis mirčių darbe lygis, įskaitant klimato kaitos sukeltų ekstremalių oro sąlygų keliamo pavojaus darbuotojams prevenciją.

Šaltinis: lpsk.lt