Dažnai naują darbą radę žmonės taip apsidžiaugia, kad skuba kuo greičiau pasirašyti visus įdarbinimo dokumentus ir pradėti dirbti. Tačiau rekomenduojame pirmiausia atidžiai perskaityti tiek darbo sutartį, tiek kitus dokumentus. Neapdairiai padėtas parašas vėliau gali sukelti teisinių problemų.
Pasirašant įdaribinimo dokumentus verta atkreipti dėmesį į šiuos 3 aspektus:
  • Pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, kokia darbo užmokesčio sistema taikoma būsimoje darbovietėje.
Jeigu pokalbio metu buvo aptarti priedai, jie turi būti nurodyti ir darbo sutartyje ar kitame dokumente.
Pati dažniausia darbo ginčų priežastis – darbo užmokestis ir priedai. Todėl svarbu, kad visi susitarimai būtų užfiksuoti dokumentuose.
Jeigu žmogus su darbdaviu susitarė, kad iš pradžių jo atlyginimas bus mažesnis, o vėliau didės, tai turi būti parašyta ir sutartyje. Kitaip gali būti, kad žodinis susitarimas tik ir liks žodiniu. Todėl atlyginimo augimo sąlygos turi būti įtrauktos į darbo sutartį, tik taip bus garantuotas algos didėjimas.
  •  Dažnai darbuotojai turi pasirašyti ir nekonkuravimo dokumentą.
Tačiau jį pasirašius darbuotojui turi būti mokama ne mažesnė kaip 40 proc. vidutinio darbo užmokesčio dydžio kompensacija už kiekvieną mėnesį.
Šis kompensacijos mokėjimas yra privalomas ir negalima skaidyti darbo užmokesčio ir vienos jo dalies laikyti kompensacija arba kitaip įskaityti kompensaciją į darbo užmokestį.
  • Būtina darbo dokumentuose tiksliai apibrėžti ir darbo funkcijas.
Darbo funkcijos turi būti apibrėžtos atskirame dokumente arba nurodytos darbo sutartyje. Tuomet darbuotojas žinos, ką turi atlikti, o ko ne. Tai padės išvengti būsimų nesutarimų su darbdaviu.
Linkime sėkmės naujame darbe!
Primename, kad įsidarbinus verta susisiekti su įmonės profesine sąjunga ir įsijungti į jos gretas – prireikus visuomet turėsite jos užnugarį.