Gana ir jos kaimynė Dramblio Kaulo Kranto Respublika, kurios tiekia daugiau nei 60 procentų pasaulio kakavos, šį sezoną susiduria su katastrofiškai mažu kakavos derliumi.

Kakavos pupelių – pagrindinės šokolado žaliavos – trūkumas Niujorko kakavos sandoriuose išaugo daugiau nei dvigubai ir kone kasdien pasiekia naujas rekordines aukštumas. Panašu, kad ši tendencija nerodo mažėjimo ženklų.

Ūkininkai, ekspertai ir kakavos pramonės atstovai naujienų agentūrai „Reuters“ sakė, kad šią situaciją iššaukia vis labiau auganti nelegali aukso gavyba, klimato kaita, netinkamas sektoriaus valdymas ir greitai plintančios ligos.

Remiantis nuo 2018 m. surinktais ir „Reuters“ gautais duomenimis, Ganos kakavos rinkodaros taryba „Cocobod“ apskaičiavo, kad 590 000 hektarų (1,45 mln. akrų) – t. y., beveik pusės Ganos plantacijų ūgliai buvo užkrėsti virusu, kuris galiausiai juos nužudys. Gana šiandien turi apie 1,38 mln. hektarų (3,41 mln. akrų) kakavos auginimo žemės, o užkrėsti medžiai vis dar augina kakavą.

Ekspertai sako, kad jei nebus imamasi tvarių sprendimų, kakavos gavyba Ganoje pasibaigs jau po 20 metų, o Dramblio Kaulo Krante – po aštuonerių metų. Tai gali reikšti  Vakarų Afrikos kakavos verslo pabaigą ir tokiu būdu atverti duris naujiems gamintojams, ypač Lotynų Amerikoje.

Tačiau vartotojams šie pokyčiai ne į naudą – šokolado gaminiai jau dabar brangsta ir lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, jų kainos kilo bent 10 proc.

Visgi tai dar ne didžiausia pabrangimo banga: prognozuojama, kad kainų skirtumas stipriau pasijaus šių metų antroje pusėje, nes šokolado gamintojai yra linkę įsigyti kakavos atsargų keliems mėnesiams į priekį.

Taigi, mums įprastos šokolado plytelės, kurias esame įpratę valgyti, gali tapti  prabanga ir kainuoti dvigubai brangiau, – pažymi ekspertai.

Parengta pagal aljazeera.com