Vasario 21-23 dienomis Portugalijoje, Sesimbroje, įvyko tarptautinis profesinių sąjungų jaunimo mokymai „Jaunimo įgalinimas”. Juos organizavo Europos maisto, žemės ūkio ir turizmo profesinių sąjungų federacija, kartu su Europos profesinių sąjungų institutu.
Lietuvos maistininkų profesinei sąjungai mokymuose atstovavo „Viči” grupės įmonių Plungėje profesinės sąjungos jaunimo lyderis Deividas Petreikis.
Šių mokymų pagrindas buvo komandos formavimo įgūdžių ugdymas, taip pat dalyviai dalinosi savo patirtimi profesinėse sąjungose.
Nemažas dėmesys skirtas ir interaktyvioms veikloms, praktiniams užsiėmimams, kurių metu jaunimo atstovai bandė išanalizuoti savo organizacijų stiprybes ir silpnybes bei galimas strategijas siekiant pritraukti naujų narių.
„Šiuose mokymuose daug dėmesio skirta ir artėjantiems Europos Parlamento rinkimams bei ultra dešiniųjų partijų dominavimui įvairiuose politiniuose lygmenyse. Mums tai yra grėsmė, kurios turėtume vengti, nes jaunimas myli demokratiją”, – įspūdžiais dalinasi D. Petreikis.