UAB „Philip Morris Lietuva“ darbuotojai sulaukė jiems palankių sprendimų: kils atlyginimas, o fabrike bus teikiama maitinimo paslauga vakarieniaujantiems. Šie sprendimai buvo priimti po daugkartinių konsultacijų, aptarimų su profesine sąjunga ir diskusijų dėl kolektyvinės sutarties.
Pažymėtina, kad UAB „Philip Morris Lietuva“ kolektyvinėje sutartyje (Darbo apmokėjimo sistemoje) yra punktas, kad jei vidutinė metinė infliacija numatoma didesnė nei 8 procentai, tai turi įvykti papildomas darbuotojų atlyginimų peržiūrėjimas.
Todėl nuo šių metų spalio 1 dienos visiems darbuotojams atlyginimas didinamas 3 procentais.
Tiesa, profesinė sąjunga pažymi, kad šis padidinimas įsiskaičiuos į kitų metų atlyginimų didinimą: tarkime jei metinė infliacija bus 9 procentai, tai kitais metais vidutiniškai atlyginimai bus didinami 6% (6+3=9%). Tiesiog darbuotojai, po šio darbdavio ir profesinės sąjungos susitarimo, gaus didesnį atlyginimą anksčiau.
Taip pat sutarta, kad nuo rugsėjo 25 dienos, nuo 17 val., veiks fabriko valgykla ir darbuotojams bus galima pavakarieniauti. Nuspręsta dėl 2 mėnesių bandomojo laikotarpio, per kurį bus įvertinta ar tokia paslauga populiari, ar darbuotojai ja naudosis ir ar tai bus finansiškai naudinga maitinimo paslaugų tiekėjui.
Parengta pagal UAB „Philip Morris Lietuva“ profesinės sąjungos informaciją