Rugpjūčio 25-26 dienomis Molėtuose įvyko Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos (LMP) metinė konferencija. Į ją atvyko delegatai iš LMP sudėtyje esančių organizacijų.

Šių metų konferencijos šūkis „Tarp gerų gera”. Joje buvo apžvelgiama ir aptariama pastarųjų metų LMP veikla, ieškoma atsakymų į rūpimus klausimus, semiamasi žinių iš pranešimų, vėliau atliekamos komandinės užduotys.

Konferenciją pradėjo LMP pirmininkas Raimondas Tamošauskas, kuris apžvelgė organizacijos veiklą nuo paskutinės konferencijos, įvykusios 2022 m. vasarą.

Jis pažymėjo, kad pastarieji veiklos metai buvo pažymėti vykstančio karo Ukrainoje bei energetinės krizės ir didelio infliacinio šuolio. Visgi, nežiūrint į visą tai, atlyginimai LMP atstovaujamose įmonėse kilo gana ženkliai. Visa tai nevyko savaime: toks darbuotojų sąlygų gerinimas – nuolatinio profesinių sąjungų darbo vaisius.

Pirmininkas apibendrino įmonėse įvykusias kolektyvines derybas, mokymus, renginius, tarptautinę veiklą, kitas aktualijas.

Konferencijos dalyvius sveikino ir Seimo narys Tomas Tomilinas. Jis su delegatais diskutavo apie vyriausybės parengtą mokesčių pertvarką ir dalinosi savo įžvalgomis.

Vėliau pateikta LMP kontrolės komisijos ataskaita.

Taip pat konferencijos delegatai semiasi žinių klausydamiesi psichologės, lektorės Liepos Valandis pranešimo „Perdegimas darbe: kai šviesdamas kitam, sudega pats”.

Šių metų konferencijai pirmininkavo Rūta Lapajeva (UAB „Mondelez Lietuva Production“ profesinė sąjunga) ir Vidmantas Gudzinskas (AB „Nordic sugar Kėdainiai“ profesinė sąjunga).