Birželio 16 d. Ženevoje baigėsi 28-asis Pasaulinės maisto, žemės ūkio, viešbučių ir kitų šakų profesinių sąjungų federacijos (IUF) kongresas.
Kongreso delegatai vienbalsiai ketveriems metams, iki 29-ojo IUF kongreso 2027 m., perrinko Marką Lauritseną UF prezidentu, o Sue Longley – generaline sekretore.
Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkas Raimondas Tamošauskas buvo perrinktas IUF valdybos nariu, atstovaujančiu Europos Šiaurės ir Baltijos šalių regionui.

Tiesa, paskutinę kongreso dieną delegatai daugiausia dėmesio skyrė diskusijoms apie bendrą kovą už taiką, demokratiją ir žmogaus teises.

Ukrainos, Haičio, Burkina Faso ir Baltarusijos delegatai priminė profesinių sąjungų judėjimo svarbą kuriant ir saugant demokratines visuomenes. Liv Torres iš Norvegijos profesinių sąjungų kalbėjo apie IUF vaidmens svarbą kovojant su vis spartėjančia triguba klimato, nelygybės ir karo krize.Į dleegatus kriepėsi ir Mianmaro nacionalinės vienybės vyriausybės darbo ministras.

Delegatai diskutavo ir priėmė rezoliucijas dėl Mianmaro, karo Ukrainoje, Baltarusijoje, skubaus Lee Cheuk-yan paleidimo, taikos ir branduolinio nusiginklavimo, kovos su fašizmu, taip pat nepaprastosios padėties rezoliucijas dėl Alžyro, Kirgizijos, Dominikos Respublikos, kt.

Kongreso delegatai vienbalsiai perrinko Marką Lauritseną IUF prezidentu ir Sue Longley generaline sekretore iki 29-ojo IUF kongreso 2027 m.