Birželį sukanka 12 metų, kai alaus daryklos „Švyturys-Utenos alus“ darbuotojai 2011 m. birželį nutarė skelbti neterminuotą streiką, o bendrovė šį sprendimą apskundė teismui.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 21012 metais priėmė galutinį sprendimą ir nutarė, kad alaus daryklos „Švyturys-Utenos alus“ darbuotojai streikuoti neturėjo teisės. Teismo nutarime konstatuota, kad esą prasidėjus streikui būtų pažeistas viešasis interesas, tarsi alaus gamyba būtų tiek pat svarbi kiek vandens tiekimas ar medicinos paslaugos.

Darbuotojai nusprendė skelbti streiką po to, kai prisidengiant ekonomine krize, darbuotojams atlyginimai nebuvo keliami jau ketvirti metai, tačiau tuo pačiu akcininkams buvo nuspręsta išmokėti 100 mln. Lt dividentų.

Profesinė sąjunga pareikalavo bendrovės darbuotojų darbo užmokesčio indeksacijos už kelerius metus. Tačiau dabrdavys su tuo nesutiko.

„Jeigu ne teismo sprendimas, birželį situacija būtų labai greitai išsisprendusi – paskelbus neterminuotą streiką „Švyturys-Utenos alus“ nenorėtų kasdien, kaip patys teigė, prarasti po milijoną ar du litų ir būtų susitarta dėl algų kėlimo“, – tąkart teigė „Utenos alaus“ darbininkų sąjungos pirmininkas Vilhelmas Čekuolis.