Šiais metais profesinės sąjungos Tarptautinę darbo dieną paminėjo Kaune eitynėmis Laisvės alėjoje su šūkiu „Turime teisę atsikvėpti!“.

Gegužės 1-ąją šiemet atkreiptas dėmesys į augančius darbuotojų darbo krūvius, jų fizinę ir psichinę sveikatą.

„Lietuvoje dar labai dažnas reiškinys, kai darbdaviai negarantuoja net įstatymais numatytų darbuotojų teisių, o kur dar legalūs būdai versti darbuotojus dirbti nežmoniškais darbo krūviais. Pvz., suminė darbo laiko apskaita, kuri leidžia išvengti apmokėjimo už viršvalandžius.

Nuovargis ir perdegimas yra auganti problema. Pasikartoja savižudybės medicinos darbuotojų tarpe. Paštininkai miestuose vis dar dirba šešias dienas per savaitę. Dažna pamainos trukmė prekybos centre, restorane ar fabrike trunka 12 val.”, – problemas vardino eitynių organizatoriai.

O štai Klaipėdoje kolegos iš „Philip Morris Lietuva” profesinės sąjungos suorganizavo nuotaikingą Gegužės 1-osios minėjimą.

Dalyviai rinkosi prie fabriko, puošė autobusą, ruošė dovanėles, o vėliau vykdami autobusu lankėsi įvairiose Klaipėdos vietose, kuriose bendravo su miestiečiais, dalino informacinę medžiagą ir mielas smulkmenas bei tiesiog kūrė šventinę nuotaiką.

Primename, kad Gegužės 1-oji yra minima daugelyje šalių ir skirta paskatinti darbuotojų solidarumą ir prisiminti, kad tik susivieniję kovai galime pasiekti geresnių darbo sąlygų. Šios dienos ištakos siekia 1886 m., kai gegužės 1 d. Čikagoje prasidėjęs darbininkų streikas dėl 8 valandų darbo dienos vėliau policijos buvo žiauriai numalšintas. Šiai dienai atminti po kelerių metų gegužės 1-oji ir buvo formaliai paskelbta viso pasaulio darbininkų solidarumo diena.