Balandžio 17 d., Norvegijoje, prasidėjo visuotinis darbuotojų streikas – beveik 24 000 privataus sektoriaus darbuotojų neatvyko į savo darbo vietas po to, kai praėjusį savaitgalį nesėkmingai baigėsi Norvegijos profesinių sąjungų konfederacijos (LO) ir darbdavių atstovų derybos dėl atlyginimų.

Veiklą sustabdė ir Norvegijos „Mondelez International“ gamykla, o kitos maisto pramonės įmonės turėjo apriboti savo veiklą.

Jau imama nerimauti, ar artimiausiomis dienomis prakybos vietose neims trukti maisto prekių.

Jei per šią savaitę sprendimas nebus rastas, planuojama, kad penktadienį prie streiko prisijungs dar 16 000 profesinių sąjungų narių, pranešė LO.

Profesinės sąjungos teigia, kad pastaruosius dvejus metus darbuotojai turėjo susidurti su drastiškai didėjančiomis pragyvenimo išlaidomis, kurios viršijo atlyginimų padidėjimą.

Streikas paveikė daugelį Norvegijos sektorių, įskaitant gėrimų pramonę, transportą, turizmą ir statybas.

Maisto ir gėrimų pramonės organizacija NHO Food and Drink teigė, kad šiuo metu streikuoja užkandžių, gėrimų ir konditerijos gaminių įmonės, o penktadienį ketina prisijungti ir kitų maisto produktų bendrovių darbuotojai.

„Mowi“, viena didžiausių jūros gėrybių įmonių Norvegijoje, teigė, kad streikas poveikio jos veiklai kol kas nepdarė. Visgi, dar tik streiko pradžia, ir neaišku, kokia jo eiga bei poveikis bus vėliau.

Šaltinis: just-food.com.