Vasario 8 d. buvo patvirtinta naujoji AB „MV GROUP” kolektyvinė sutartis. Jai pritarė 90 proc. iš 365 balsavusių bendrovės darbuotojų. Ši sutartis galios dvejus metus.

AB „MV GROUP Production“ Alitos ir Stumbro gamyklų profesinės sąjungos pirmininkas Juozas Adomaitis sako, kad deryboms pasitaikė nelengvas laikotarpis – besitęsianti nepalanki žaliavų stygiaus, brangios elektros bei prarastų pardavimo rinkų situacija pakoregavo anksčiau išsikeltus lūkesčius.

„Nors darbuotojai savo atsidavimu įmonei ir kruopščiu darbu nusipelno dar didesnių papildomų garantijų, vis tik reikėtų įvertinti ir tai, kad išlaikytas stabilumas, ir nei vienas punktas sudėtingomis rinkos sąlygomis nebuvo pablogintas”, – pažymi J. Adomaitis.

Jis taip pat atkreipia dėmesį, jog derybų metu pavyko sukonkretinti profesinės sąjungos komiteto sąlygas: komiteto narių mokymui ir švietimui už bendrovės ribų iš viso per metus suteikiama dešimt darbo dienų, o vienam komiteto nariui suteikiamos ne daugiau kaip 8 darbo dienos per metus. Svarbu, jog už šį laiką komiteto nariams mokamas jų vidutinis darbo užmokestis.

Be to, buvo susitarta ir dėl savanoriško darbuotojų sveikatos draudimo sąlygų.

“Tikiuosi, jog tokios pagerintos sąlygos leis nariams dalyvauti jiems aktualiuose mokymuose, daugiau bendrauti su profesinių sąjungų nariais, semtis patirties, ir tokiu būdu stiprinti profesinės sąjungos derybines galias bei didinti narių gretas”, –  viliasi profesinės sąjungos pirmininkas ir priduria, jog darbuotojai pritarė ir naujai bendrovės Darbuotojų saugos ir sveikatos komiteto sudėčiai.

Pasak naująją sutartį pasirašiusio ir derybose dalyvavusio Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos (LMP) pirmininko Raimondo Tamošausko, nors pandeminis laikotarpis, karas bei energetinė krizė įnešė daug nežinomybės, santykiai su AB „MV GROUP” darbdaviu išliko konstruktyvūs, o tai patvirtina naujoji kolektyvinė sutartis.

“Kolektyvinės derybos – tai tęstinis procesas. Nors šįkart pavyko sėkmingai užbaigti vieną etapą, profesinė sąjunga, nuolat stebėdama procesus tiek įmonėje, tiek už jos ribų, įvertins, kokie pokyčiai bus reikalingi ateityje ir atitinkamai sieks, kad darbuotojų lūkesčiai būtų išgirsti”, – komentuoja LMP lyderis.