Jei esate jaunesnis nei 40 m.  darbuotojas ir iki šiol nekaupėte pensijai savarankiškai, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

1.Galite būti vienas iš gyventojų, kuriems „Sodra“ išsiuntė pranešimus dėl įtraukimo į antros pakopos pensijų kaupimą. Pranešime pateikta informacija, kokia kaupimo bendrovė Tau buvo parinkta ir ką daryti toliau.

2. Pranešimai išsiųsti į asmenines „Sodros“ paskyras. Todėl rekomenduojame pasitikrinti paskyroje gautus pranešimus. Prie asmeninės „Sodros“ paskyros galima prisijungti per elektroninę bankininkystę.

3. Naujai į pensijų kaupimą įtrauktiems gyventojams „Sodra“ iki pat birželio pabaigos primena apie galimybę apsispręsti.

4. Jei žmogus neperskaito pranešimo asmeninėje paskyroje, informacija apie įtraukimą į pensijų kaupimą jam bus siunčiama registruotu laišku.

5. Gavusieji tokį pranešimą gali apsispręsti nieko nedaryti ir nuo liepos 1 d. tapti pensijų kaupimo dalyviais „Sodros“ parinktoje bendrovėje bei pradėti mokėti pensijų kaupimo įmokas, sudaryti sutartį su savo pasirinkta kaupimo bendrove, arba iki birželio 30 d. pateikti prašymą asmeninėje paskyroje arba „Sodros“ klientų aptarnavimo skyriuje ir atsisakyti dalyvauti kaupime.

6. Svarbu atminti, jog kaupti atsisakiusiam asmeniui kas trejus metus vėl siūloma prisijungti prie pensijų kaupimo.

7. Kai žmogus sulaukia 40 metų, jis daugiau į kaupimą nebeįtraukiamas, tačiau nepriklausomai nuo amžiaus gali pats pasirinkti kaupimo bendrovę ir pradėti kaupti pensijai papildomai.

8. Jei žmogus apsispręs dalyvauti pensijų kaupime, į pensijų fondus bus pervedama 3 proc. nuo žmogaus pajamų ir 1,5 proc. nuo vidutinio darbo užmokesčio šalyje (VDU) perves valstybė.

9. Jei žmogus nenori dalyvauti kaupime, naujai įtrauktiesiems dalyviams prisijungus prie asmeninės paskyros, matomas prašymas atsisakyti kaupimo. Prašymas yra beveik užpildytas, tereikia paspausti mygtuką „pateikti“. Prašymą taip pat galima užpildyti atvykus į bet kurį „Sodros“ priimamąjį.

10. SVARBU: Pradėjus kaupti antroje pakopoje, galimybės atsisakyti dalyvavimo pensijų kaupime nebėra, todėl ypač svarbu, kad pasirinktumei sau tinkamiausią variantą – dalyvauti kaupime ar ne – iki birželio 30 d.