Lapkričio 22 d. įvyko Lietuvos Respublikos Trišalės tarybos posėdis. Jame LMP pirmininkas Raimondas Tamošauskas yra įgaliotas atstovauti Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai, vietoje pirmininkės Ingos Ruginienės.
Posėdyje vyko diskusija apie siūlymą dėl Darbo kodekso (DK) 248 str. 2 dalies pataisos. Šiuo metu minėtas straipsnis nustato, kad “streikai gali būti draudžiami stichinės nelaimės zonose, regionuose, kuriuose nustatyta tvarka paskelbta mobilizacija, karo, nepaprastoji padėtis, iki bus likviduojami stichinės nelaimės padariniai, paskelbta demobilizacija ar atšaukta karo, nepaprastoji padėtis, kai streikai turi ar gali turėti tiesioginę įtaką šioms aplinkybėmis“.
Tuo metu profesinės sąjungos mano, kad toks straipsnyje nustatytas absoliutus draudimas streikuoti prieštarauja LR Konstitucijai, ir turėtų būti panaikintas, paliekant galimybę kiekvieno galimo streiko atveju spręsti konkrečiai ir atskirai.
Posėdyje Seimo narys Tomas Tomilinas pristatė siūlymą dėl Darbo kodekso 107 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto. Siūlymu siekiama, kad šiame DK straipsnyje būtų numatyti dienpinigių indeksavimo principai.
Be to, vyko Trišalės tarybos narių diskusija dėl išskaitų/išieškojimo iš dienpinigių.
Taip pat Užimtumo tarnybos direktorė Inga Balnanosienė pristatė situaciją darbo rinkoje ir Užimtumo rėmimo reformos pirmuosius rezultatus, ypač priemonių, skirtų asmenų parengimui darbo rinkai, efektyvumą.
Ji pažymėjo, kad nedarbas Lietuvoje yra vienas mažiausių Europos Sąjungoje. Iš viso ES yra per 4 mln. bedarbių, o Lietuvoje registruotas nedarbas siekia 144,6 tūkst. asmenų (8,3 proc. šalies gyventojų). Tuo metu užimtumas šiuo metu yra didžiausias nuo 1998 m. ir yra didesnis nei 75 proc.
Užtimumo tarnybos vadovė įvardino darbo ieškančių asmenų kvalifikacijos įgijimo, ukrainiečių integravimosi darbo rinkoje sėkmės istorijas (iš viso šiuo metu dirba 24,8 ukrainiečių). Visgi, ukrainiečiai dalinasi, jog jų gaunamas atlyginimas dažnu atveju yra per mažas patenkinti esminius savo ir vaikų poreikius, gyvenant dideliuose miestuose.
Taip pat posėdyje buvo aptarti Valstybės tarnybos įstatymo projekto ir kitų su valstybės tarnyba susijusių teisės aktų projektų aspektai, kt.