Prezidentas Gitanas Nausėda vetavo Užkrečiamųjų ligų įstatymo pakeitimo įstatymą, kuriuo buvo siūloma įvesti mokamus testus nepasiskiepijusiems darbuotojams. Šalies vadovo teigimu, įstatyme numatytas reguliavimas gali reikšmingai pabloginti privalomojo sveikatos tikrinimo – testavimo dėl užkrečiamosios COVID-19 ligos – prieinamumą ir žmonių motyvaciją atlikti šiuos tyrimus. Vyriausybė teigia, kad tokia prievolė turėtų paskatinti žmones skiepytis nuo COVID-19.
 
„Žinių radijo“ laidoje „Dienos klausimas“ dalyvavo ir apie tai kalbėjo maistininkų profsąjungos pirmininkas Raimondas Tamošauskas, Seimo narė Jurgita Sejonienė, Mykolo Romerio universiteto politologas Vytautas Dumbliauskas, dienraščio „Lietuvos rytas“ žurnalistas Tadas Ignatavičius ir Vilniaus universiteto Santaros klinikų direktorius medicinai Valdas Pečeliūnas.
 
LMP pirmininkas R. Tamošauskas palaiko darbuotojų, ant kurių pečių norima perkelti testavimo kaštus, pusę ir tikina, kad jie patys už testus mokėti neturėtų.
 
„Mes visada sakėme, kad darbuotojas neturėtų pats mokėti už tuos privalomus skiepus. Jeigu Vyriausybė priėmė sprendimą, kad tai yra kritinė situacija šalyje ir dėl to mums reikia kontroliuoti šiuos susirgimus tokiais būdais, tai ji turėtų prisiimti atsakomybę ir naštą už tai, o ne permesti kitiems dalyviams.” – „Žinių radijo” laidoje kalbėjo LMP pirmininkas.
 
Visą „Žinių radijo“ laidą ir diskusiją galite klausyti čia: