Šiandien dalis bendrovės „Bolt Food“ maisto kurjerių Vilniuje paskelbė streiką dėl sumažintų paslaugos teikimo tarifų ir darbo sąlygų. Ankščiau 3 eurus  už vieną maisto pristatymą siekęs bazinis užmokestis buvo sumažintas iki 2,8 euro, o apie beveik 200 eurais per mėnesį sumažėsiantį atlyginimą darbuotojai sužinojo paskutinę dieną.  

Nesulaukę jokio paaiškinimo, darbuotojai savo nusivylimą išreiškė streiku. Tai parodo, kad tokia verslo koncepcija nėra gera ir yra sveikintina, kad žmonės siekia geresnių sąlygų. Dirbant be darbo sutarčių ir neturint darbuotojams priklausančių teisių bei socialinių garantijų, noras bent jau kompensuoti išlaidas, patirtas naudojant asmenines darbo priemones, dviračius, kaukes ir kt. yra neabejotinas. Tokiu pavyzdžiu pasekti turėtų ir kiti skaitmeninių platformų darbuotojai.

Praeitais metais maisto kurjerių streikas surengtas ir Norvegijoje, kai Osle šimtai streikuojančių kurjerių važinėjo miesto gatvėse, organizavo įvairias akcijas, siekdami sutelkti paramą kolektyvinės sutarties reikalavimui. Streikas sulaukė didelio susidomėjimo ir palaikymo, nes tai buvo pirmasis didelis streikas tarp vadinamųjų platformos darbuotojų.

Technologinės naujovės reikšmingai keičia darbo rinką, darbo organizavimą ir darbo santykius. Ir nors iš vienos pusės tai gali būti vertinama teigiamai, tačiau turi ir savo blogąją pusę. Nors tokio pobūdžio darbai jau nėra naujiena, padidėjęs technologijų naudojimas plečia jų paklausą. Skaitmeninės platformos naudoja technologijas, siekdamos sujungti darbuotojus su vartotojais vienkartinėms užduotims arba darbams, todėl dirbant tokiu būdu, prarandama galimybė naudotis socialine apsauga, sveikatos apsauga ar kitomis teisėmis ir socialinėmis garantijomis, kurios tampa vis aktualesnės, nes vis daugiau darbuotojų pasikliauja tokio pobūdžio platformomis kaip pagrindiniu pajamų šaltiniu. Per el. platformas dirbantys žmonės nėra apsaugoti ir ateityje tai stipriai atsilieps ne tik jiems, bet ir valstybių socialinės apsaugos sistemoms.

Vyriausybės turėtų užtikrinti, kad visiems darbo rinkos darbuotojams būtų prieinamos tinkamos teisės ir apsauga, neatsižvelgiant į jų užimtumo statusą ar sutarties tipą, ir garantuoti vienodas konkurencijos sąlygas įmonėms, užkertant kelią platformų operatoriams įgyti konkurencinį pranašumą, vengiant jų įsipareigojimų ir atsakomybės. Tam reikalingas ir tarptautinis reguliavimas, todėl Europos darbuotojų organizacijos vis garsiau kalba apie tokių platformų teisinio reglamentavimo būtinybę ES lygiu.