LPSK parengė naujausią tarptautinių profesinėms sąjungoms aktualių naujienų santrauką. Kviečiame paskaityti. 

  • EK ataskaitaEuropos Komisija paskelbė Lietuvai skirtą ataskaitą, kurioje analizuojami šalies ekonominiai ir socialiniai iššūkiai. Tai – vienas svarbiausių Europos semestro dokumentų, nubrėžiantis gaires, į kokias temas turi koncentruotis ES šalys narės. Daugiau informacijos ir susijusius dokumentus galite rasti čia ir čia.

     

  • Minimali alga. ETUC buvo paprašyta pateikti poziciją Europos Komisijai dėl su bendros minimalios algos iniciatyva susijusių aspektų. Pastarajame ETUC Vykdomajame komitete šiai pritarta aiškia persvara. LPSK taip pat pasisakė už šios ETUC pozicijos patvirtinimą. 397 ETUC priklausančių nacionalinių profesinių sąjungų centrų atstovai pasisakė už pozicijos patvirtinimą (83 proc.). Daugiau apie pateiktą poziciją ir pačią iniciatyvą rasite čia

  • Ukraina. Praėjusią savaitę LPSK prisidėjo prie tarptautinės solidarumo akcijos remiant Ukrainos profesines sąjungas bei darbuotojus ir protestavo prie Ukrainos ambasados Vilniuje. Valdžios ambicijos stipriai liberalizuoti šalies darbo teisę smarkiai pablogintų situaciją Ukrainos darbo rinkoje. Plačiau apie krizės Ukrainoje priežastis čia.

  • Skaitmenizacija. Europos Komisija paskelbė naują skaitmeninės raidos strategiją. ETUC pabrėžia, kad šioje skaitmeninėje pertvarkoje socialinių partnerių balsas turi būti išgirstas ir pažymi, kad, nepaisant laukiančių darbo rinkos ir socialinių iššūkių, ši strategija turi potencialo prisidėti kuriant tvarią ekonomiką ir atveriant naujų galimybių gerinant darbo pasaulį. Daugiau apie tai skaitykite čia.

  • Brexit. Pagaliau pasibaigusios ES ir Jungtinės Karalystės skyrybos paliko dar daug netvarkos ir abiejų pusių ekonominiai santykiai vis dar stipriai apgaubti rūku. ES siekia, kad bendradarbiaujant britai išlaikytų palyginti aukštus aplinkosauginius, socialinius ir darbo standartus, bet britai nėra per daug entuziastingi dėl ES pageidavimų. Rizikuojama, kad stiprės britų nacionalistinis požiūris į ekonomiką, kas galiausiai labiausiai atsilieptų darbuotojams. Visą straipsnį skaitykite čia.

  • Lyčių lygybė. ETUC surengė protestą prieš Europos Komisijos pastatą, siekiant atkreipti dėmesį į vis dar netenkinančią situaciją tarp vyrų ir moterų atliekamo panašaus darbo atlyginimų skirtumo. ES jis vis dar siekia 16 proc. Daugiau – čia ir čia

 

 

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos informacija