Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga nepritaria „Nestlé Russia“ komercijos profesinės sąjungos lyderių atleidimui, vykdant įmonės restruktūrizaciją ir kreipėsi į Nestle HR vadovą Alfredo Silva ragindama nedelsiant pradėti reikšmingas ir sąžiningas derybas su „Nestlé Russia“ komercijos darbuotojų profesine sąjunga.

Komercijos darbuotojų profesinės sąjungos prezidentas ir viceprezidentas – priklausantys IUF narei AIWUR – abu buvo atleisti masinio restruktūrizavimo metu „Nestlé Russia“.  IUF mano, kad taip siekiama atsikratyti profesinės sąjungos vadovybės.

Nepaisant daugybės IUF ir jai jai priklausančios profesinės sąjungos raginimų „Nestlé“ įmonių vadovybei ir „Nestlé Russia“ nedelsiant ir besąlygiškai atšaukti visus prieš darbuotojus nukreiptus prievartos atvejus, susijusius su restruktūrizavimu, Nestle Rusijos vadovybė ėmėsi šių veiksmų jau 2019 m. liepos 31 d.

IUF mano, kad šie veiksmai nukreipti į profesinės sąjungos vadovybę ir reikalauja skubių „Nestlé“ veiksmų, siekiant apsaugoti profesinės sąjungos atstovus, kaip reikalauja Rusijos įstatymai ir tarptautiniai standartai.