Rugsėjo 28 d. toliau vyko  derybos dėl kolektyvinės sutarties Vičiūnų grupės įmonėse Plungėje.

Šią savaitė laukiama vadovų atsakymo dėl darbo užmokesčio didinimo sąlygų ir periodiškumo, kolektyvinės sutarties išplėtimo visiems įmonių grupės darbuotojams sąlygų ir kt.  Kartu deramasi ir dėl aukštesnio lygmens sutarties dėl darbo režimo, dirbant 12 val. trukmės pamainomis sąlygų. Susitarimas apimtų apimtų 5 „VIČI” grupės įmones Plungėje (UAB „Plungės kooperatinė prekyba“, UAB „Vičiūnai ir partneriai“, UAB „Baltic food partners”, UAB „Plungės duona“, UAB „Orka foods”) ir daugiau kaip 2000 darbuotojų.

„Vičiūnų“ įmonių grupė – viena didžiausių ir ekonomiškai stipriausių Europoje krabų lazdelių ir kitų produktų iš sūrimio ir žuvies gamintoja. 

Grupė su „Viči“ prekių ženklu tiekia savo produkciją vartotojams į daugiau nei 57 pasaulio šalyse. „Vičiūnų“ įmonių grupę sudaro 80 įmonių 17 pasaulio šalių. Produkciją gamina 13 grupės fabrikų. Grupėje dirba apie 000darbuotojų.

Profesinės sąjungos galvoja inicijuoti Europos darbo tarybos sukūrimą grupės įmonėse. Dėl to konsultuojamasi su IUF ir EFFAT, kurių narėmis yra LMP. Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga dalyvauja keturių tarptautinio kapitalo įmonių Europos darbo tarybose (EDT).