Norvegija istoriškai žinoma kaip viena draugiškiausių pasaulio šalių. Tačiau ne visos Norvegijos įmonės patenka į „draugiškumo” sudėtį, kadangi ne visos elgiasi su savo darbuotojais atsakingai ir sąžiningai. Daugiau nei prieš pusmetį rašėme apie sėkmingą „Norse Production AS” darbuotojų pergalę, kai po daugiau nei 35 dienas trukusio streiko, jie pagaliau pasirašė kolektyvinę sutartį su vadovybe. Buvo tikimasi, kad kolektyvinis susitarimas padės išspręsti „Norse Production AS“ darbuotojų problemas, tačiau taip nenutiko.

Netrukus bendrovė paskelbė bankrotą. Toje pačioje vietoje buvo įsteigta nauja bendrovė, kurios vadovybė buvo beveik identiška, tačiau atsisakyta ir vėl priimti darbuotojus priklausančius profesinei sąjungai. Kolektyvinės derybos išnyko kartu su darbo vietomis…

Tai retas pavyzdys apie profesinių sąjungų nustūmimą Skandinaviškoje aplinkoje. Galima teigti, kad bankrotas ir naujos įmonės įsteigimas, tai suplanuotas ir gerai apgalvotas bendrovės žingsnis siekiant nustumti profesinei sąjungai priklausančius darbuotojus ir atsikratyti kolektyvinės sutarties.

Negalime taikytis su tokiu elgesiu. Kviečiame solidarizuotis su Norvegijos profesine sąjunga (NNN) ir Tarptautinė maisto produktų gamintojų sąjunga (IUF) ir siųsti savo protestus Sekkingstad ir Sund Laksepakkeri savininkams ir vadovams ČIA.

Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga palaiko ir solidarizuojasi su gimininga Norvegijos profsąjunga (NNN ) ir jau išsiuntė savo protesto laišką.