Austrijos parlamento mėginimai suteikti galimybę dirbti iki 12 valandų per dieną susidūrė su milžinišku pasipriešinimu. Sostinės Vienos gatves savaitgalį užplūdo 80 tūkstančių protestuotojų, kurie pasisakė prieš tokią reformą. Lietuvoje galimybė dirbti 12 valandų per dieną galioja nuo praėjusių metų liepos 1 dienos, kai pradėjo veikti naujasis Darbo kodeksas.

Šiuo metu Austrijoje galioja 40 valandų darbo savaitė, tačiau yra galimybė ją pailginti, kai darbdavys susitaria su dirbančiaisiais dėl papildomų valandų. Už jas mokama 50 proc. didesnis atlyginimas. Tačiau darbdaviai stumia naujovę, kad darbo diena teoriškai galėtų būti iki 12 valandų. Nors tai, matyt, nebūtų dažna, tačiau už papildomas 4 valandas darbdaviai mokėtų įprastu tarifus.

„Mes tam priešinsimės visomis mūsų turimomis priemonėmis“, – sakė Austrijos darbuotojų sąjungos prezidentas Wolfgangas Katzianas. Profsąjungos siūlo parlamentui surengti referendumą šiuo klausimu, rašo „Deutsche Welle“.

Šiuo metu Austrijos įstatymai leidžia padidinti darbo laiką iki 10 valandų per dieną arba 50 valandų per savaitę.

Priminsime, kad Lietuvoje naujasis Darbo kodeksas leidžia dirbti iki 12 valandų per dieną arba 60 valandų per savaitę, tačiau mokant papildomai.

Savaitgalio protestai Vienoje buvo pirmieji po to, kai šaliai praėjusių metų pabaigoje pradėjo vadovauti naujasis kancleris Sebastianas Kurzas. Dešinės pakraipos vyriausybė, kuri susideda iš S.Kurzo „Žmonių partijos“ ir kraštutinės dešiniosios „Laisvės partijos“, laikosi nuomonės, kad darbo dienos pailginimas ir darbo įstatymų pakeitimas verslui suteiks daugiau lankstumo. Tačiau vyriausybės ketinimams priešinasi ne tik profesinės sąjungos, bet ir opozicija.Tiesa, vyriausybės atstovai teigia, kad darbuotojai turės teisę atsisakyti dirbti viršvalandžius be jokios priežasties.

Naujajam darbo laiko pakeitimui parlamentas turėtų pritarti ateinantį ketvirtadienį.

15 min. informacija