Šiandien, balandžio  24 d. vyks susitikimas su profesoriumi R. Lazutka dėl Vyriausybės paskelbtos mokesčių reformos.

Finansų ministerijai pristačius ilgai lauktą mokesčių reformą, ekonomistai, politikai ir visuomenė susirūpino, kas padengs daug planuojamų išlaidų. Vyriausybės pristatytoje mokesčių reformoje numatoma didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD), didinti gyventojų pajamų mokestį (GPM), įvesti „Sodros“ įmokų „lubas“ bei sujungti darbdavio ir darbuotojo socialinio draudimo įmokas.

Interviu Eltai Vilniaus universiteto profesorius, ekonomistas Romas Lazutka teigė: „Labai apibendrintai sakyčiau, kad tai skirta verslui, kaip kad sakė finansų ministras, – šalies konkurencingumui didinti ir darbo jėgos apmokestinimui mažinti. Tai reiškia, kad tikslas – sudaryti geresnes sąlygas verslui ir atpiginti darbo jėgą. Tam didinamas ir neapmokestinamasis pajamų minimumas, ir mažinama įmoka „Sodrai“, – sakė profesorius.

Kaip pabrėžė prof. R. Lazutka, orientacija į konkurencingumo didinimą piginant darbo jėgą nėra gerai, nes mažinant darbo jėgos apmokestinimą mažinamas ir viešojo sektoriaus augimas, kuris yra atsiliekantis.

Visą interviu rasite ČIA.