Vasario 2 d. Suomijos profesinių sąjungų judėjimai surengė demonstraciją prieš neseniai priimtus naujus teisės aktus nedarbo apsaugos sistemai tobulinti. Pasak protestuotojų, Suomijos dešinės vyriausybė dar kartą ėmėsi veiksmų prieš dirbančiuosius, bandydami susilpninti suomių socialinę apsaugą ir darbuotojų teises.

Naujasis „veiklos modelis“, kuris įsigaliojo metų pradžioje, pasak profesinių sąjungų, neigiamai įtakoja bedarbius. Nuo 2018 metų Darbo neturintys asmenys, kiekvieną ketvirtį turi informuoti daro biržą arba Socialinės apsaugos įstaigą (Kela) apie savo pažangą ieškant darbo. Darbo birža arba Kela gali nuspręsti, ar jie buvo pakankamai aktyvūs ieškodami darbo ar ne.  Jei šios dvi įstaigos nuspręstų, kad vis tik ieškantysis darbo buvo nepakankamai aktyvus, jo socialinė išmoka būtų sumažinta 4,65 procentais sekantiems trims mėnesiams.

Suomijos centrinė profesinių sąjungų organizacija (SAK) surengė  politinę demostraciją prieš tokį naująjį „veiklos modelį“. SEL, Suomijos maisto darbuotojų profesinė sąjunga, kaip viena iš SAK filialų,  palaiko šiuos prieštarauančius veiksmus.

„Pavadinimas  „veiklos modelis“ rodo, kad vyriausybė bando užgniaužti faktą, kad bedarbių reforma iš tiesų yra bausmės forma“  – pabrėžia SEL prezidentas Veli-Matti Kuntonen.

Pasak jo, tai, kad net daugiau kaip 7500 maisto darbuojuojų išėjo streikuoti, rodo, kad šiuo metu dirbančius ir darbo netekusius žmones vienija tas pats tikslas – pagaliau pabaigti tokias reformas, kurios ardo Suomijos gerovės modelį.

Demostracija vyko penktadienį, vasario 2 d., Helsinkio centre.

Daugiau apie pasipriešinimą naujajam „Veiklos modeliui“ skaitykite ČIA.

 

EFFAT inf.