Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (OECD) duomenimis, pagal suminį darbo laiko rodiklį lietuviai yra vienuoliktoje pozicijoje (per metus išdirba 1860 val.) ir tik keliose ES šalyse dirbama ilgiau. Mūsų kaimynai latviai yra 8 vietoje ir per metus vidutiniškai dirba 1903 valandų. Lenkai septinti – vidutiniškai dirba 1963 valandas, tuo metu estai yra 13 vietoje – 1852 valandos per metus. Įprastai, dirbti daugiau yra laikoma vertybe. Tačiau ar dirbant ilgiau pastebimas darbo našumas?

 

Eurostat duomenimis Lietuvos darbuotojų atlyginimų atotrūkis nuo kaimynų ir toliau didėja, nors Pasaulio banko verslo sąlygų tyrime „Doing Business 2018“ Lietuva 2017 m. palypėjo iš 21-os vietos į 16-ą ir pirmąkart perkopė tokias investuotojų traukos vietas kaip Airija.

Paradoksalu.

Remiantis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (OECD) duomenimis, mažiausiai pasaulyje dirba vokiečiai – vos 1363 valandas per metus. Kartu su jais pasigirti gali tokios šalys kaip Danija, Norvegija, Nyderlandai, Prancūzija. Visgi šiose šalyse atlyginimai bene didžiausi.

 

Parengta remiantis OECD ir Eurostat inf.