Ar dažnai „pagaunate” save sprendžiant darbinius reikalus po darbo valandų? Net neabejojame, kad taip. Ir tai greičiausiai jau tampa įprasta praktika, bet kurioje šalyje. Tačiau ar tokia praktika teisinga? Pavyzdžiui, Prancūzijoje įsigaliojo įstatymas, pagal kurį kiekviena didesnė kompanija yra įpareigota suderinti su savo darbuotojais taisykles, kada ir kaip galima su jais susisiekti po darbo valandų.  Šio įstatymo seniai reikalavusios įtakingos prancūzų profsąjungos kontroliuos, kaip bus vykdomas šis „teise išsijungti“ pavadintas įstatymas. 

Galbūt ir mūsų darbuotojams reikalinga „teisė išsijungti”?

Tyrimai parodė, kad net ir po darbo daugiau kaip trečdalis prancūzų naudoja telefonus bei elektroninį paštą spręsdami darbinius reikalus. Dabar tai gali būti išvis uždrausta arba smarkiai apribota pagal privalomą susitarimą su darbdaviu.  

Kita vertus nuotolinio darbo privalumai ir galimybės dirbti sau patogiu laiku gali ir pakoreguoti tokius susitarimus. Pavyzdžiui, įsipareigojant netrukdyti, kai reikia pasiimti vaikus ar vakarieniaujant namie, bet leidžiant bendrauti darbo reikalais ryte, jei žmogus daug laiko praleidžia važiuodamas į darbą.

 

LRT inf.