Socialiniai partneriai nesutaria, kaip skaičiuoti atostogas – palikti dabartinį reglamentavimą (28 kalendorinės dienos) ar numatyti 20 ar 22 darbo dienų kasmetines atostogas.

O ką apie tai manote Jūs?

Vasario mėnesio apklausoje teiravomės, kokios trukmės kasmetinės atostogos labiausiai tenkintų Jus.

Ir nors tarp variantų buvo pateiktos ir 20-ties darbo dienų kasmetinės atostogos – rezultatai kalba patys už save –  tokio atsakymo nesirinko nei vienas.

Didžiąją (83,3 proc.) dalį apklaustųjų labiausiai tenkintų senasis, 28 kalendorinių dienų kasmetinių atostogų reglamentavimas.

16,7 proc. palaiko 22 darbo dienų kasmetines atostogas.

Primename, kad pagal naująjį darbo kodeksą nuo liepos turėtų įsigalioti 20-ties darbo dienų atostogos.

Profesinėms sąjungoms dėl to protestavus, vyriausybė pasiūlė kompromisą – 22-jų darbo dienų atostogas.

Ir nors šie siūlymai iš esmės netenkina nei darbdavių nei profesinių sąjungų, tačiau liekant vis mažiau laiko susitarti, abi pusės priverstos surasti kompromisą.

Darbdaviai sutinka su 22-jų dienų atostogomis, tačiau reikalauja atsisakyti mamadienių, atostogų už stažą ar vienišiems tėvams.

Mes, taip pat kaip ir apklausoje dalyvavę respondentai, manome, kad 22-jų darbo dienų atostogos yra per trumpos, tačiau, neradus tinkamesnio kompromiso, tai vienaip ar kitaip yra geriau, nei šiuo metu naujajame darbo kodekse egzistuojantis 20-ties darbo dienų atostogų reglamentavimas.

Vyriausybės, darbdavių ir profsąjungų atstovus vienijanti Trišalė taryba kol kas nesugebėjo surasti galutinio sprendimo. Todėl šį ketvirtadienį rengiamas neeilinis Tarybos posėdis, siekiant dėl Kodekso susitarti dar iki kovo 10 d., kaip yra prašęs premjeras Saulius Skvernelis.